Ačkoli čtenářka Věrulinka skončila v práci právě kvůli zavádění počítačů, její muž jí po čase jeden tento stroj domů donesl. Nejvíc ji na něm bavili z počátku karetní hry...

Přeborníkem v karetních hrách na PC se stala čtenářka Věrulinka - byla to první zábava, kterou na počítači objevila...


Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Dnešní téma je úžasný, hlavně pro mojí získanou velkou závislost na počítači. Ale začnu od začátku, když mi manžel přinesl domů první počítač, měla jsem dojem, že se zbláznil rovnou.
Já a počítač? Já, která odešla ze zaměstnání, právě kvůli zavádění počítačů?
No, když je to tady, tak to zapojte, jsem řekla ajťákovi, se kterým manžel PC přinesl. Pán na mě koukal, co si myslel, ani nedomýšlím raději, určitě to nebylo nic pěkného.
Zapojil, a ukázal prvotiny, co kde a jak s otázkou, „bude vám to stačit??“
Díky mé totální neznalosti, nevědomosti, jsem automaticky řekla, „ano?“
První moje seznámení s PC, bylo hraní karet, kterých v programu bylo dosti. Dokázala jsem si hrát až do rána.
Další den jsem si koupila počítačovou hru, kterou mimochodem do dnes nezvládnu celou. Bylo to něco složitého, hra šla pryč, už ani nevím, komu jsem jí věnovala. Proč? Kamarádka když jsem jí řekla, že mám doma počítač, mi říká „dej mi e-meilovou adresu?“
„Prosím, co to je?“
„Ty nemáš internet, že?“
„Ne, nemám.“
Samozřejmě, manžel ihned další den telefonoval a internet mi objednal.
Zase něco nového, pro mě, odpůrkyni PC, ale během týdne jsem se zorientovala v něm, ovšem hraní karet bylo na prvním místě.
Začala jsem díky kamarádovi, který mě učil co a kde jak hledat. Surfovat na internetu jsem začala čím dál více sama, až jsem našla ženu-in.
A to byl můj počátek mé závislosti. Ovšem zjistila jsem, že počítač mi nestačí, že potřebuji jiný, lepší. Odstranila jsem ho a koupila jiný. S většími parametry, nebo jak to mám říci.
Je to jenom technika, začal zlobit (stačil by dát do opravy), šup s ním pryč. Právě je to rok, co mám nový počítač, ten mi snad vydrží déle. Aby toho nebylo málo, tak manžel často obdivoval můj čas strávený u PC. Jenom opravdu občas si k němu sedl a pročetl na Seznamu zprávy a šel od toho. Najednou chtěl Notebook, aby měl svůj. Proč ne, řekla jsem. Tak sedíme dva důchodci u PC. Nemá to chybu. Když přijde kamarád na návštěvu, prohlásí, „dva cvoci na počítači jsou?“ Nemá absolutně potuchu, oč přichází, je odpůrce, ale když něco potřebuje najít, někam napsat, tak je rád, že máme PC.
Vlastně během sedmi let, mám třetí počítač.

Zdraví,
Věrulinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. března 2012: Můj první počítač

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Jeden z těch, které jsem dnes vydal, respektive jeho autorku, ocením slíbeným dárkem: stylovou Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000. Na koho se usmálo štěstí se dozvíte mezi 16.00 a 17.00 hodinou.

myska

Reklama