Dobrý den,

nevím, jestli toto téma lze zcela zařadit do pověr a legend, ale pro mě je to svým způsobem tajemno.
Vždycky jsem byla silná a odolávála podnětům kamarádek typu: ,,Pojď se mnou ke kartářce, jen tak pro zábavu!", až jednou jsem po dlouhém naléhání opravdu podlehla a ke kartářce se vypravila.

Jednalo se o "starou babičku", která vykládala z karet, vedle ní seděl velký černý kocour a za své "služby" nic nechtěla, případně jen to, co jí kdo dá. Seděla jsem naproti ní a ona si se mnou jen tak vykládala. Byla hodná, milá, příjemná, prostě taková pohádková babička. Pro stručnost - od té první návštěvy jsem u ní byla ještě asi 2x a opravdu vše, co mi řekla, se mi splnilo. Ne hned, po čase jsem všechny její informace odsunula v mozku úplně někam dozadu, ale jakmile se mi některá z předpovězených věcí splnila, hned jsem si vzpomněla, že to mi tenkrát říkala. Je to pro mě hodně zvláštní, protože tomu opravdu nevěřím, ale vždycky se mi paní kartářka vybaví, když se něco vyplní; stejné pocity zažívá i má kamarádka.

"Babička-věštkyně" už nežije a já cítím, že mi její osoba chybí, několikrát bych se již za ní znovu vypravila a od té doby jsem žádnou jinou "kvalifikovanou" náhradu nenašla.

Vaše čtenářka Andrea


Milá Andreo,

váš příspěvek je skutečně trochu "mimo" dnešní téma, ale myslím, že by mohl některé čtneářky zaujmout. A vůbec - černá kočka tam je, a ta je dnes velice tematická! 

Reklama