Jaké to je živit se kartářstvím a co to vlastně obnáší, o tom jsme si popovídali s kartářkou Hankou Justinou Albrechtovou z Věštírny Květy Fialové. Hanka tvrdí, že ji k věštbám předurčilo její datum narození...

Dovedete si představit, že se živíte věštěním? Setkal jsem se s kartářkou Hankou, které je vykládání profesí a věnuje se mu ve Věštírně Květy Fialové.

Vizitka

  • Jméno: Hanka Justina Aubrechtová
  • Povolání: kartářka
  • Věk: 44 let
  • Znamení: blíženci

Hanka

Jak jste se dostala ke kartářství?
Moje babička, paní Hlaváčková, byla bylinkářka za Strašnic a vykládala z karet. Zajímala jsem se o věštění již od malička. I když vůbec ne jako o profesi. Později jsem se skamarádila s Reginou (moje kolegyně z Věštírny Květy Fialové) a ta mě k tomu přivedla hlouběji - zkoušely jsme si navzájem vykládat a poznala jsem, že se mnou karty komunikují. Tak jsem se tomu začala věnovat jako profesi.

Vykládáte karty sama sobě?
Ne. Mám totiž pocit, že si jakoby nadržuji a neříkám si věci tak, jak jsou. Mám svoji kartářku Reginu, která mi vykládá, a kdybych potřebovala další názor, tak mi pomohou kolegové z Věštírny. Sama sobě ale ne - není to upřímné a řečené tak, jak to je.

Vy se také věnujete přírodní medicíně, jak to funguje?
Když za mnou přijde klient, tak už z karet poznám, že by mohl mít zdravotní problém. Tak se ho zeptám, když souhlasí, tak se snažím napojit na něj kyvadlem. Tam se mi už ukážou různé nemoci. Dávám mu pak bylinky. Vždycky každému zdůrazňuji, že nejsem lékař. Když vidím něco vážnějšího, doporučuji samozřejmě lékaře, protože medicína je medicína.

Řekla byste o sobě, že jste léčitelka?
Určitě ne, do téhle kategorie bych se nezařadila. Pracuji s bylinkami a se sílou kamenů - jsou to věci, které mě zajímají, a testuji je sama na sobě. Takže vlastně pak předávám dál své zkušenosti.

Když se vrátíme ke kartám, co všechno v nich vidíte a co všechno klientovi řeknete?
Říkám úplně všechno. Co neříkám - a myslím si, že k tomu není nikdo kompetentní, je smrt - samozřejmě, když vidím nějaké nebezpečí, tak ho upozorním, aby si dal třeba pozor na auto. Takže na nebezpečí jen taktně upozorňuji. Kartářka určitě není člověk, který by měl lidi strašit.

Jak dlouho jste se učila vykládat?
Než jsem dospěla na profesní úroveň, kdy jsem schopná lidem vykládat, tak to dělám dvacet let.

SOUTĚŽ!

Zahrajte si v naší soutěži o věštbu z Věštírny Květy Fialové. Více informací najdete, když otevřete následující odkaz...

Kde čerpáte energii?
Dodávají mi ji hlavně zvířata. Miluji je a mám například svého pejska, mopslíka Čikouška. Chodím také do lesa, procházím se...

Jak to bere vaše rodina, že se živíte kartářstvím?
Třeba můj manžel byl v tomhle nevěřící, musela jsem ho dlouho přesvědčovat. Ale časem zjistil, že když mu něco vyložím, tak se to opravdu stane. Tak se dnes karet trochu bojí. Mám i takový šestý smysl a vycítím věci, které se stanou dopředu.

Na kartářství musí mít člověk talent, nebo dar od Boha. Jste věřící?
Jsem věřící. Když jsem se narodila - jsem 16. 6. 1967 - tak mi babička říkala, že tři šestky v datu narození, to je znamení. Dříve se říkalo, že je to Satanovo dítě. Je to předzvěst toho, že mám k věštění a komunikaci s lidmi předpoklady.

Jaký je podle vás rozdíl mezi kartářem a psychologem? Člověk jde za kartářem asi v podobnou chvíli jako za psychologem...
Řekla bych, že psycholog si s vámi chvíli povídá jako ta kartářka. Rozdíl je asi jenom v tom titulu. Za mnou třeba chodí paní a hodinu si se mnou povídá, říká, jak jí to strašně pomáhá, a karty bere jen jako doplněk. Prostě se chce vypovídat.

Využila jste někdy služeb psychologa?
Ano, byla jsem v těžké situaci, kdy mě opustila maminka, zemřel bratr. Do toho mi umřel po dvanácti letech pes. Šla jsem si pro radu, jak to mám zvládnout - nevěděla jsem, jak dál.

Proč jste v tuhle chvíli nešla ke kartářce, ale vlastně ke konkurenci?
Šla jsem i ke kartářce, ale i k odborníkovi, protože jsem měla strach, jestli nepotřebuji třeba nějaký lék. Psycholog mě ujistil, že nepotřebuji. Všechno se do půl roku spravilo. Ale bylo to silné a bylo toho na mě hrozně moc.

Co je Věštírna Květy Fialové?

vestirna

Věštírna funguje na internetu a po telefonu. Telefonovat můžete on-line přihlášeným věštcům, jejichž práci pak sledujete pomocí webové kamery.

S věštci z internetové věštírny se ale můžete setkat i osobně na Festivalech věštění Květy Fialové, které většinou (když jí to zdravotní stav dovolí) uvádí sama paní Fialová. Ten nejbližší se bude konat u příležitosti festivalu Ezoterika na pražském Výstavišti 8. až 10. dubna 2011.

Na stránkách věštírny najdete také věštbu dne, týdenní horoskop, videorozhovory s věštci a mnoho dalšího. Do budoucna chystá věštírna i speciální SMS poradnu.

Kam dál?

Reklama