Suché kartáčování je procedura, o kterou byste měla určitě obohatit svou denní rutinu. Pochází z ajurvédského léčitelství a praktikuje se už mnoho let. Jediné co k ní potřebujete, je masážní kartáč s přírodními štětinami a nejlépe i s prodlouženou rukojetí. Ta vám umožní nevynechat ani místa, kam byste rukou běžně nedosáhla.
5d8894dba305bobrazek.png

Nejlepší je to po ránu

Kartáčováním celého těla je optimální strávit zhruba dvakrát týdně deset minut, nejlépe ráno před sprchou. Rozproudíte se tak na celý den. Ale i když na to budete mít čas jen odpoledne nebo večer, nevadí.  

Štětiny kartáče by neměly být příliš tvrdé, aby vám nerozedíraly pokožku. Při kartáčování postupujte od končetin směrem nahoru. Kartáč i pokožka by měla být suchá. Při suchém kartáčování je také důležité nedrhnout pokožku násilím, ale postupovat jemně, kůže by neměla být poškrábaná. Provádějte rovnoměrné krouživé pohyby a tahy směrem k srdci.

Následná péče

Lidé s citlivou, extrémně suchou pokožkou, ekzémem nebo jinými kožními problémy by ho aplikovat neměli vůbec. Na obličej použijte jiný kartáček, a sice mnohem jemnější. Po skončení kartáčování je třeba ve sprše odplavit šupinky kůže a následně pokožku ošetřit hydratačním krémem. Kartáč také pravidelně myjte od zbytků kůže.

Lymfa je omyl

Teď už víte, jak na to, ale proč to vůbec dělat? Suché kartáčování má celou řadu benefitů, ale ne vše, co se říká, je tak úplně pravda. Přisuzuje se mu například schopnost stimulovat lymfatický systém, a tím přispět k odplavování toxinů z těla. 
5d8896f4b00beobrazek.png

Na podporu toho tvrzení ovšem existuje jen málo důkazů. Jedinými detoxikačními orgány v lidském těle jsou ledviny a játra a lymfatické cévy jsou navíc uloženy hluboko pod povrchem kůže. Přitom kartáčování se provádí na vrchní části pokožky. Toxiny z těla tedy kartáčem nedostanete, ale to není důvod k tomu na něj zanevřít. Má totiž jiné přednosti.

Exfoliace

Štětiny dokážou pokožku zbavit suchých a odumřelých kožních buněk. Díky tomu bude vaše kůže hladší, jemnější a bude působit svěže.

Otevírání pórů

Dalším příjemným benefitem je schopnost kartáče otevírat ucpané póry a čistit je. 

Relaxace

Optimální je, abyste suché kartáčování prováděla v temné místnosti za zvuků relaxační hudby. Tím se z něj stane i příjemný zklidňující rituál.

Proti celulitidě

Suché kartáčování vás sice celulitidy nezbaví, ale díky tomu, že bude pokožka vypadat lépe, může být pomerančová kůže méně patrná. 

Ranní vzpruha

Pokud se budete kartáčovat ráno, rozproudí se vám krev a vy pocítíte více energie.

Čtěte také:

Reklama