teeth

Čisté zuby bez kazu by pro své děti chtěl každý rodič. Zabalte svým potomkům do batohu vedle zdravé svačiny i jejich kartáček! Nemusí se za něj stydět a hlavně - nebudou stát nudně jen doma před zrcadlem!

Základní návyk, který má téměř každý z nás - čistit si zuby jen před zrcadlem v koupelně - nemusí být vždycky příjemná varianta, jak trávit čas. Obzvláště děti jsou na tento způsob trávení volného času citlivé. Pokud jim však vysvětlíte, že kartáček nemusí nutně držet v ruce pouze v koupelně, třeba nebudou tolik protestovat proti připomínkám starostlivých rodičů.

Každý rodič tuto situaci jistě dobře zná. Přichází nový školní rok a vaši potomci mají pocit, že potřebují nezbytně novou tašku, nový penál, nové boty... Kupte jim i nový kartáček na zuby. Že to zní jako bláznivý nápad?

Čištění zubů a škola: Jde to dohromady!

Zkuste děti naučit, ať se o své zuby starají i během školní docházky. Čištění zubů ráno a večer má dospělý již spolehlivě zažité, ale dětem bychom měli toto pravidlo opakovat, aby byly schopné si tento důležitý hygienický návyk dokonale osvojit.

Kartáček na zuby mohou děti do školy nosit, a dokonce jim bude více ku prospěchu než doma v koupelně. Ve škole totiž tráví vekou část svého času, dopolední a odpolední výuka, odpolední kroužky až do podvečera. A během těchto činností samozřejmě i spousta jídla, obědy, svačinky a něco dobrého na zub. Když si dítě zvykne čistit zuby po školním jídle, ve volných chvílích mezi výukou a zábavou, bude mu ústní hygiena připadat jako normální a všední součást každého dne. Děti se rychle učí a není vyloučeno, že tímto zvykem „nakazí" rychle i své spolužáky. Věřte jim. Rodiče pak budou mít o starost méně, když se budou moci na svého potomka spolehnout. Nezapomeňte, že včasná prevence je důležitá! Zubní kaz je nepříjemné onemocnění a u dětí mnohdy zbytečné!

Více informací, jak pečovat o zuby dětí, jaké jim vybrat vhodné dentální pomůcky a další zajímavosti se dozvíte na www.orbitklub.cz.

Reklama