Týden od 22. února bude svou energií ovlivňovat tarotová karta Hvězda. Ta patří do skupiny karet tzv. velké arkány, což je skupina 22 karet s vysokou vypovídací hodnotou. Představte si třeba dětské omalovánky; karty velké arkány tvoří ten černobílý obrázek, základní obrysy, důležitá témata. Barvy jim pak dodávají karty arkány malé, kterých je v tarotu 78. O těch si ale povíme zase jindy.

Hvězda
nabízí naději, a to i v situaci zdánlivě beznadějné. Je jednou ze tří ochranných karet velké arkány. Ruší zlé vlivy, symbolizuje pomoc (i zvenčí) a slibuje příznivé okolnosti. Její přívětivost ale není zadarmo, o budoucí úspěch je nutné se zasloužit. Ruce složené v klíně ničemu nepomohou, stejně jako rezignace a pesimismus. Karta je příslibem budoucího úspěchu; ten ale nepřijde hned, je potřeba vytrvat a nepolevit. Možná je namístě jiný úhel pohledu, důvěra ve vlastní schopnosti a pohled za horizont. Hvězda vede, ukazuje a podněcuje ke správné volbě. Plní sny a vytváří šťastnou přítomnost.

Hlavní témata týdne:
naděje, šťastné vyhlídky, obnova, ochrana, příznivé okolnosti

Vztahy

Hvězda je jednou z nejšťastnějších karet tarotu. Znamená úspěšné spojení po všech stránkách, slibnou budoucnost, milé setkání i příchod nového partnera, který může být oním vysněným protějškem. Ve stávajícím vztahu bude pokračovat, anebo se znovu obnoví harmonie, a vy si uvědomíte sílu i důvod svého partnerského soužití. Upřímnost a důvěra budou samozřejmostí a láska víc než přítomná. Snažíte-li se o početí, je ideální čas. 

Práce a finance

Také na poli financí a práce se bude dařit. Nepůjde ale o okamžitý úspěch, otázka prosperity se tentokrát týká dlouhodobějšího horizontu - o to však bude stabilnější. Máte-li v plánu nový projekt, případně si jen pohráváte s myšlenkou na něj, je ten nejlepší čas začít. Využijte příležitosti, která se naskytne, a věnujte pozornost všemu, co se v pracovní oblasti naskytne. Potenciál do budoucna je slibný a vyhlídky růžové. 

Mohl by se vám líbit i tento článek: Berani by měli vnést do vztahu trochu romantiky, lvi budou zářit v práci


Foto: Shutterstock

Zdraví

Hvězda je spojena se znamením Vodnáře, který ovládá oběhovou soustavu, kotníky a holeně. Problémem mohou být i křečové žíly a hemeroidy. Všeobecně je ovšem Hvězda pro zdraví jednoznačně pozitivní kartou a žádné zásadní zdravotní problémy by přijít neměly. Cítíte-li se unavenější než obvykle, dbejte na odpočinek a dostatečně dlouhý spánek.

Jak postupovat

Zahoďte obavy a nejistotu, nejsou namístě. Ke slovu pusťte optimismus a v dobré víře se pusťte do práce. Věřte si a buďte sami sobě oporou. Důvěřujte budoucnosti a těšte se na šťastné konce. Začněte pracovat na svých snech, máte dobré vyhlídky na jejich naplnění. Uspořádejte si myšlenky, stanovte cíl a vytvořte si plán. Těšte se a to, co přijde.

Úskalí

Pro samé myšlenky na budoucnost nepropásněte přítomnost. Neztraťte kontakt s realitou všedního dne. Neupínejte se k neuskutečnitelným cílům a nemějte příliš vysoká očekávání. Neztrácejte naději ani v případě, že se situace bude jevit jako opravdu vážná či dokonce neřešitelná.

Rada pro tento týden:
Mějte důvěru ve vyšší moudrost a zůstaňte v klidu.
Reklama