Zajímá vás, co ženy řeší pro koupi vozu? Myslíte si, že je zajímá hlavně barva nebo značka? Z omylu vás vyvede ředitelka AAA Auto, paní Karolína Topolová.

topolovaPodle nedávného výzkumu, který provedla Vaše společnost, ovlivňuje z větší části nákup automobilu žena. Co na to říkáte?
Motorismus už dávno není jen dominantou mužů. Stále více žen je v dnešní době samostatných a auto k jejich nezávislosti rozhodně přispívá, ať už se jedná o řidičky bez partnera anebo maminku s dítětem. To ale neznamená, že si ženy chtějí kupovat automobil za každou cenu. Zajímají se zejména o bezpečnost a praktické stránky vozů a našim technikům kladou spoustu otázek. To je u koupě ojetého auta naprosto pochopitelné. My jsme na to připraveni a u každého vozidla jsme schopni poskytnout zákazníkovi veškeré dostupné informace. Ženy často využívají možnosti, kterou naše autocentrum umožňuje, a to přivést si sebou vlastního automechanika nebo s vozem zajet na diagnostiku do nezávislého autoservisu.

Žena si ne příliš často ví rady s mechanickou závadou na automobilu. Jakou garanci zaručíte klientům v případě problému s vozidlem?
Auta, která našim zákazníkům nabízíme, jsou již námi odkoupené vozy od původních majitelů. Jsme tedy jejich vlastníky, kupující se tak nemusí obávat, že by se v případě potíží neměl na koho obrátit. Pokud je zjištěn právní problém, garantujeme 100% vrácení peněz, a to doživotně po celou dobu užívání auta. V tomto aspektu mají naši zákazníci výhodu oproti zprostředkovatelům, kde se v případě výskytu problému s vozidlem nemusí původního majitele podařit vůbec dohledat.

Kterou výbavu a vlastnosti ženy nejčastěji u vozů hledají?
Ženy si jednoznačně potrpí na bezpečnost vozu. Úroveň dnešních automobilů je vysoká, a s tím rostou i požadavky na výbavu, u které se nejčastěji ptají na počet airbagů, ABS a klimatizaci. Dále se zajímají o průměrnou spotřebu, velikost kufru a užitečné funkce. Často vyhledávaným prvkem jsou také parkovací senzory, které jim značně usnadní parkovací manévr. Klišé o tom, že ženy na autech zajímá jen barva a design, už prostě neplatí.

Jakým způsobem si u Vás žena může nejlépe vybrat vůz podle svých představ?
Nejen pro ženy máme na zmodernizovaných internetových stránkách nově připravené tzv. multi-kritériové vyhledávání. To umožňuje každému najít ve výběru 6000 vozů, které naše autocentrum nabízí, přesně to, které hledá, ať už jde o barvu, výbavu nebo technické požadavky. Detaily o vybraném vozu si mohou následně doplnit telefonátem na naší bezplatnou linku. Po dobu výběru vozu si mohou své děti „odložit“ do dětského koutku, které máme na většině poboček.

Dá se nějak stručně charakterizovat, jak se vyvíjí zájem a slevy u Vašich vozů?
V lednu jsme jako každý rok snižovali plošně ceny všech vozů, protože z psychologického hlediska právě o jeden rok „zestárly“. Různé akce a slevy poskytujeme celoročně. V současné době například dáváme ke každému vozu v ceně nad 100 000 korun dotykový tablet. Obecně se dá říct, že zájem se zvyšuje zejména o zánovní vozy, které nabízíme na pobočkách Mototechny. Její úspěch je reakcí na pokles nákupu nových automobilů, kdy v době ekonomické krize umí klient nákupem ojetého či právě zánovního vozu značně ušetřit a přitom často navíc zakoupí vůz s lepší výbavou.

Kupujete si Vy osobně nové vozy? A vůbec, jak je to s historií Vašeho soukromého „vozového parku“?
Mým prvním automobilem byl Volkswagen Polo, který jsem si pořídila na leasing. Bohužel mi jej po třech týdnech ukradli a já ještě několik měsíců musela splácet vysoké leasingové splátky. Poté jsem měla nějakou dobu ojeté BMW 3. Vlastně už šestnáct let si kupuji pouze ojeté vozy, v současnosti mám něco přes rok starý Mercedes GL 500, předtím to byl rovněž ojetý Mercedes, se kterým jsem jezdila sedm let.

Reklama