Rio de Janeiro je jedno z nejkrásnějších měst na světě díky svému výsadnímu umístění mezi mořem a kopci, při ústí zátoky Guanabara. Dny strávené v Riu jsou vždycky výjimečné. Najdete tu více než 20 pláží, největší městský les na světě – národní park Tijuca, nádherné procházky, bohatý noční život, kulturní vyžití a skvělé restaurace. Corcovado, Cukrová homole, obrovský fotbalový stadion Maracaná, jezero Rodrigo Freitas, to jsou místa, která Vás přesvědčí k pobytu v nádherném městě, jakým Rio bezesporu je.

Rio de Janeiro („lednová řeka“) bylo pojmenováno podle měsíce ledna 1502, kdy jej portugalští mořeplavci objevili, domnívajíce se, že zátoka Guanabara je ústím jakési veliké řeky. Město bylo založeno roku 1565 a téměř dvě století bylo hlavním městem (do roku 1960). Různé části města v sobě nesou stopy různě prožitých dob - v samotné architektuře můžeme rozlišit období Ria koloniálního, císařského a republikánského. Přirozená krása města vzniká z kombinace hor, lesů, pláží, lagun a vegetace a nejlépe ji lze obdivovat z výšek, např. ze skalnatého pahorku Corcovado, dominujícího se svými 706 metry panoramatu Ria. Je to nejoblíbenější pohlednice města se světoznámou sochou rozpaženého Ježíše Krista na samém vrcholu, kam vás doveze horský vláček. Betonová socha je vysoká 30 metrů a byla navržena Carlosem Oswaldem.

Z tzv. Cukrové homole se Vám naskytne jeden z nejkrásnějších pohledů na město a zátoku. Tato skála měří 385 metrů a je obklopena dalšími dvěma: Urca a Obličej psa, přičemž na její vrchol se dostanete lanovkou dlouhou 1300 metrů, nejdříve na vrchol Urca, a potom další lanovkou na Cukrovou homoli.
Kdo navštíví Brazílii, neměl by si návštěvu tohoto města nechat ujít!

Rio de Janeiro představuje aglomeraci 11 milionů obyvatel rozmístěných po nesčetných předměstích a v chudších čtvrtích na úpatí kopců. Obyvatelé Ria se nazývají „carioca“, jsou velmi milí a přátelští.

Kromě pláží s nádhernými zátokami, spoustou ostrůvků a nesčetnými možnostmi potápění stojí v Riu za vidění příroda. Např. již zmiňovaný Národní park Tijuca, představující přibližně 100 km Atlantického pralesa, umožňuje návštěvníkům Ria ponořit se do přírody, aniž by vyšli ven z města. Najdeme tam turistické stezky, vodopády a různé vyhlídky, samozřejmě i tu nejznámější – Corcovado. Dalším místem oddychu obyvatel Ria a turistů je botanická zahrada, založená portugalským králem Janem VI., který do Ria utekl před Napoleonem. Vznikla proto, aby nahradila koření, které Portugalci přiváželi z Indie a posílali je do Brazílie. Dříve to býval ovocný sad o rozloze 137 hektarů a byl osazen dvěma různými typy vegetace: dešťovým tropickým pralesem v zadní části a botanickou zahradou v pravém slova smyslu, kde se pěstovalo více než 6200 druhů rostlin z celého světa. K nejpříjemnějším místům v zahradě patří „jezero královských vítězství“ a impozantní alej „císařských palem“ zasazených samotným Janem VI. v roce 1809.

 

KARNEVAL
Je to bezpochyby největší oslava v celé Brazílii, jejíž mezinárodní věhlas prakticky nezná hranic. Karneval je něco jako čtyři dny nepřetržitě trvající Silvestr: města se naplní světly a barvami a oslavy pohltí doslova každého. Karneval stejně jako fotbal patří k velkým vášním Brazilců a život ve městě se v průběhu karnevalového týdne doslova zastaví, stejně jako při utkáním MS ve fotbale. Karneval v Riu je přehlídkou škol samby, tanců a průvodů v ulicích. Nejočekávanější samozřejmě jsou průvody škol samby, které se připravují v průběhu celého roku, některých nácviků se lze zúčastnit jako divák, zabubnovat si a naučit se základním sambovým krokům. V neděli a v pondělí večer pak 18 nejlepších škol předvádí své kreace, vlny rytmů a barev, které jsou přenášeny do celého světa. Je to skutečný boj, každá škola má své fanoušky, jako by se skutečně jednalo o fotbalový zápas, na konci přehlídky uděluje porota podle velmi přísných pravidel známky, a ty nejlepší školy se potom mají možnost účastnit čestné exhibice následující sobotní noc. Vše se děje na tzv. Sambodromu, který v roce 1984 navrhl architekt Oscar Niemayer a kam se vejde více než 70000 lidí. Ale karneval v Riu, to není jen přehlídka škol samby, ale také hudební průvody městem z typických lidových čtvrtí a maškarní bály v klubech.

 

10 dní

31. 1.–11. 2. 2008

RIO DE JANEIRO & BÚZIOS

+ ZAHRNUJE PŮLDENNÍ PROHLÍDKU RIO DE JANEIRA

IBIZA COPACABANA + POUSADA LA CHIMÉRE ***

 

 

Jednolůžkový pokoj………………………………………………….…………..….67.590

Dvoulůžkový pokoj…………………………………………………….…….……..49.990

Třílůžkový pokoj…………………………………………………………….…...…46.590

MAR PALACE + POUSADA CORSÁRIO ****

Jednolůžkový pokoj………………………………………………….………..…….69.990

Dvoulůžkový pokoj ……………………………………………………………....…..51.590

Třílůžkový pokoj ……………………………………………………………………48.590

RIO OTHON PALACE + PÉROLA BÚZIOS *****

Jednolůžkový pokoj………………………………………………….……….…….80.990

Dvoulůžkový pokoj ………………………………………………………….………57.590

Třílůžkový pokoj ……………………………………………………...…………….53.990

 

Ceny jsou za 1 osobu a zahrnují:

Letenku s leteckou společností TAP Air Portugal Praha – Rio de Janeiro – Praha v nejnižší knihovací třídě, 1x ubytování v Lisabonu, 6x ubytování v Rio de Janeiro a 3x v Búzios se snídaní, půldenní prohlídku města s česky/anglicky hovořícím průvodcem, transfery letiště – hotel v Riu – hotel v

Búzios – letiště, asistenci česky hovořícího delegáta.

Ceny nezahrnují:

Letištní, bezpečnostní a pobytovou taxu + 6.128,- Kč, připojištění.

Časy odletů:

31. 1. Praha - Lisabon 14:10 - 18:45, 1.2. Lisabon - Rio de Janeiro 9:50 - 17:55, 10. 2. Rio de Janeiro - Lisabon 19:25 - 6:55, 11.2. Lisabon - Praha

9:10 - 13:25.

 

Více na www.snailtravel.cz

Reklama