Carnaval Tropical de Paris je pestrou kulturní událostí a přehlídkou západoindických, guayanských, latinskoamerických a karibských tradic a odehrává se na jedné z nejznámějších ulic světa – ve Francii, na Champs-Élysées.

V posledních dnech zažívala Paříž nepokoje, a tak vůbec nebylo jisté, zda se plánovaný tradiční festival bude moci uskutečnit. Naštěstí došlo k uvolnění napětí mezi policí a mladými demonstranty a k události došlo. Jediná změna byla ta, že se na festivalu objevilo méně dětí kvůli bezpečnosti. Někteří rodiče zkrátka své potomky nepustili.

profimedia-0786778626.jpg
Foto: Profimedia

Tropický karneval, který byl zahájen před více než 20 lety, byl původně organizován západními Indiány v kontinentální Francii, ale dnes se setkáváme s mnoha různými původy, včetně Číny, Brazílie, Anglie, Holandska a Kolumbie.

Průvod zahájil král a královna festivalu – Grégoire Ladamus a Annaëlle Zonzon. „Moc jsme se těšili a zároveň báli, aby ke karnevalu došlo, ale všechno dobře dopadlo a my jsme tu s naší barevnou oslavou,” komentuje královna Annaëlle.

Jde o shromáždění stovek barevných kostýmů z celého světa, hudby, od tradiční po exotickou, a na míru vytvořených choreografií přímo pro tuto příležitost. Na konci představení probíhá také soutěž o odměňování nejlepších výkonů před tribunou.

FotoJet-29-.jpg
Foto: Profimedia

Průvodu se účastnily tisíce nadšených diváků (každý rok jich je údajně kolem 200 000), které se přidaly k oslavám sdílení a respektu k rozmanitým kulturám, které s námi žijí v naší společnosti. Na promenádě diváci mohli zahlédnout stovky tanečníků a asi 30 karnevalových skupin. Každý tanečník reprezentuje svou kulturu a předvádí tradiční kroje a tance.

Zdroj: francetvinfo, french.queenmobile, sortiraparis, francetraveltips

Reklama