Nejznámější lázeňská metropole se o prvním červnovém víkendu zahalila do pestrých barev, masek a krojů.  Po kolonádách se pohybovali dvořané v historických krojích, v ulicích se vařily gurmánské speciality a městem prošel karnevalový průvod. Třídenní festival masek odstartoval v pátek 3. června a vyvrcholil v neděli večer, kdy byl vyhlášen král a královna Karlovarského karnevalu.  

vary

Pestrý průvod masek, samohybů, domácích mazlíčků a kejklířů prošel centrem města v neděli odpoledne. Akce se zúčastnilo několik tisíc lidí. Zlatým hřebem pak bylo vyhlášení krále a královny Karlovarského festivalu a závěrečný ohňostroj. 

Rok 2016 v Karlových Varech patří zakladateli města, od jehož narození letos uplyne 700 let. Proto měl karneval podtitul Karneval Králů. V průvodu se setkali králové sportu i umění. Největší letošní novinkou byl sobotní karnevalový bál v Národním domě, který slaví první rok od rozsáhlé rekonstrukce. 

vary1

Karnevalový víkend byl zahájen páteční romantickou noční plavbou po řece Teplá. Cíl plavby se nacházel u hotelu Thermal a zde také probíhal první z řady karnevalových koncertů. První karnevalové tóny měla na starosti kubánsko – česká kapela Mezca Orquestra. Sobota patřila historickému karnevalu a již zmíněnému bálu, kam byl vstup možný pouze v masce. 

V neděli se pak mimo jiné konal festival netradičních plavidel. V porotě, která vybírala nejlepší a nejkreativnější plavební prostředek, zasedli například běžec na lyžích Lukáš Bauer, žokej Josef Váňa či vodní slalomář Jiří Prskavec. 

vary2

Reklama