Karlovský Gastrofestival 2015

Letošní ročník Karlovského Gastrofestivalu se opravdu povedl! Návštívilo ho 40 tisíc lidí, počasí bylo více než povedené a jídlo? To se povedlo na všech zastávkách Gastrou tour, které jsme navštívili. Píšeme jedničku s hvězdičkou a těšíme se na příští rok!

Už posedmé se milovníci dobrého jídla a krásné přírody sjeli na víkend do Velkých Karlovic. Probíhal tady už sedmý ročník food festivalu, který je rok od roku úspěšnější a více navštěvovaný. My jsme byli tentokrát počtvrté a za mě to byl nejpovedenější ročník. Co se jídla týká, tak jsme ochutnali asi méně než jindy, ale díky překrásnému počasí jsme nachodili krásných deset kilometrů. Podzim se totiž předváděl v těch nejkrásnějších barvách.

Karlovský Gastrofestival 2015

Gastro Tour je procházka celým údolím, od Razuly po Horal. Je jedno jaký směr zvolíte, jestli půjdete z kopce od Horalu nebo do kopce od Razuly. Můžete přeskakovat, vracet se, některé zastávky vynechat. Pohybovat se můžete pěšky, autem, na kole, retro autobusem, vláčkem nebo koňským povozem.

Karlovský Gastrofestival 2015

Frgálová manufaktura je každý rok velice oblíbená a nejinak to bylo i letos. Navštívit jste ji mohli na Razule a v neděli zde probíhala také soutěž o nejlepší frgál. V porotě, která se rozhodovala tři hodiny, zasedl také herec Jan Budař, kterému nejvíce chutnaly hruškové a makové frgály.
V soutěži zvítězil sedmadvacetiletý instalatér, který má vaření a pečení jako velký koníček.

Karlovský Gastrofestival 2015

Na parkovišti u Razuly, ve velké stanu, nabízela své luxusní pochoutky zážitkové restaurace Vyhlídka, Spa hotelu Lanterna. Vybrat jste si mohli z několika jídel, dobrého vína a přitom jste mohli sledovavat kuchařské show, které tady probíhaly na pódiu.

Karlovský Gastrofestival 2015

Kdo odbočil z hlavní cesty, došel k hotelu Galik, který každý rok nabízí zabíjačkové a valašské speciality. Tady čekala ta nejchutnější klasika - ovar, uzená krkovička, vnitřnosti, zelí, prejty. Opravdu skvěle dochucené a podávané velice příjemnými lidmi.

Karlovský Gastrofestival 2015

Zastavit se v Pensionu Školka znamenalo ochutnat něco tak skvělého jako vyhlášenou místní držkovku, oblíbené šulánky s mákem nebo palačinky s domácí borůvkovou marmeládou.

Karlovský Gastrofestival 2015

Kdo chtěl vidět soutěž o nejlepší klobásu, zastavil se na dalším místě. V penzionu Pod Pralesem vařili chutnou ručně filtrovanou kávu a čepovali piva z produkce Karlovského minipivovaru, ochutnali jsme všechny druhy a byly super!

Karlovský Gastrofestival 2015

Trochu delší procházka a zastavení U Dorňáků. Tady bylo opravdu veselo. Nejen valašské speciality tady nabízelo několik stánků. Výborný zvěřinový guláš, chutné halušky, křupavý pstruh, kapustnica.

Karlovský Gastrofestival 2015

Další část cesty jsme si zpříjemnili nákupem na farmářském trhu. Bylo opravdu z čeho vybírat. Děti byly nadšené z trdelníků, ty milují kdekoliv. Výborné byly i kvalitní italské těstoviny, koření, grilované maso, maďarské speciality. Až oči přecházely.

Karlovský Gastrofestival 2015

U Pařízků tentokrát hostoval výborný šékuchař Jan Punčochář z Grand Cru. Kromě specialit a netradičních pokrmů se podávala marinová žebra, kulajda a uzená kýta. Ochutnali jsme velice dobré makronky a jiné sladkosti, napít jste se mohli kvalitních ovocných a zeleninových šťáv.

Karlovský Gastrofestival 2015

Závěr Karlovského Gastrofestivalu patřil malé zastávce U staré chalupy. Domácí medovník a posezení s bodrým harmonikářem, to byla ta pravá valašská atmosféra.

Poslední zastávka? Wellness hotel Horal a menu, které zachutnalo i michelinskému šéfkuchaři Pavlu Pospíšilovi. Lepší klobásku, než byla mufloní, kterou nabízel Horal, prý nejedl. Výhled od Horalu do krásné krajiny byl tím nejkrásnějším zakončením dne na nelepším food festivalu.

Na viděnou příští rok...

Čtěte také:

Reklama