Když mi před dvěma lety zemřela maminka musela jsem v poměrně krátkém čase vyklidit její byt a odevzdat ho společnosti které patřil.
Poradili mi že se mám obrátit na technické služby. Bydlím v jiném městě než bydlela maminka proto jsem se snažila spoustu věcí řešit telefonicky.

Spojovatelka, výše jmenovaných služeb, mě přepojila na úsek kde seděli lidé kteří mi mohli pomoct, začala jsem paní na druhé straně podrobně líčit svůj problém. Vyslechla mě, předala kolegyni která si mě rovněž vyslechla a předala dalšímu, tentokrát kolegovi.

Když jsem už potřetí vysvětlovala oč se jedná  a že jsem na to sama, mě pán se slovy, to není problém, přerušil. Přivedu pár chlapů, přistavíme auto a jelikož nejste z našeho města a na skládce neberou věci od občanů kteří nemají trvalé bydliště v našem městě, vezmu to na sebe a vám vystavím fakturu jen za dopravu a práci kterou odvedou moji zaměstnanci. Oddychla jsem si a pocítila velikou úlevu.

Domluvili jsme si den a hodinu a když se mě na závěr našeho hovoru zeptal které je to poschodí, pohotově jsem odpověděla že třetí ale že v domě je výtah.

Nastala chvilka ticha a pak řekl něco po čem se mi podlomila kolena, " bylo by vhodné aby nábytek byl už snesen před dům než přistavíme auto, ať se to stěhování zbytečně neprotahuje.

"

Vyhrkla jsem zděšeně že jsem mu přece hned na začátku řekla že jsem sama a nemám nikoho kdo by těžké kusy nábytku snesl dolů a že mi slíbil že to odnosí jeho parta chlapů.

" Moji chlapi nemohou nic nosit co kdyby došlo k úrazu," hrkl do telefonu. Jako ve snu jsem se rozloučila a několik minut rozdýchávala zbytečně provolanou půlhodinku.

Nebylo lehké v tak krátkém termínu někoho najít ale podařilo se mi to. Našla jsem firmu která se o všechno postarala a já s nimi pak jen jela na místní skládku kde se věci z bytu musely vyložit.

Na radnici jsem měla vše domluvené, paní s kterou jsem jednala mi dala svůj telefon kdyby nastaly nějaké komplikace ať mohu zavolat. Věděla proč.

Na vrátnici u skládky seděl mračící se muž v uniformě. Vysvětlila jsem mu situaci, vezeme věci po zemřelé s trvalým bydlištěm ve vašem městě a přiložila úmrtní list. Vaši občanku prosím, podíval se na ní pak na mě a se slovy vy ale bydlíte jinde mi ji vrátil.

Situace na chlup stejná se opakovala celkem třikrát. Když mě po čtvrté v pořadí požádal o občanku a se slovy nejste odsud vrátil, vytáhla jsem z kabelky mobil, rozhodnuta zavolat na radnici, zvedl hlavu, dlouze se zamyslel a řekl, " víte co, nejlepší bude když napíšu že přivezené věci jsou po vaší mamince která zemřela ale protože bydlela v našem městě tak jste je přivezla k nám."

Usmála jsem se na něho, podotkla že je to skvělý nápad , podepsala protokol a vrátila se k autu kde na mě čekali od smíchu slzející kluci, připraveni ke složení nákladu.
 Krásný den   a co nejméně srážek  přeje Karlak

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


No comment – jsou i tací :)))

Také jste se už někdy srazili s blbcem? Dnešní téma je právě o tom. Každé dvě hodiny vylosuji jeden váš e-mail s příběhem na dnešní téma a autor dostane malý dáreček. Pište na redakce@zena-in.cz.

Reklama