Záhady, předtuchy a tajemno mám ráda v knížkách protože ve chvíli kdy je odložím nemusím přemýšlet co to znamená a trápit se tím co přijde. V reálném životě je tomu naopak.

Měla jsem a občas mívám sny které pak prožiji ještě jednou a to doopravdy. Naštěstí jich nebylo moc a většinou nebyly tak hrozné jak se ve snu zdálo. Až na jeden.

Můj syn se jednoho krásného letního dne vydal k nedaleké řece vykoupat..Několik dní předem v televizi ukazovali dokument o muži, který si jen tak skočil ze skály do vody a skončil s ochrnutýma nohama.

Ve chvíli kdy syn odcházel se mi během krátkého okamžiku z ničeho nic vybavil jeho obličej. Stačila jsem za synem zavolat aby na sebe dával pozor a hlavně neskákal do vody z hráze.

Když se za necelou půlhodinku vrátil, zeptala jsem se ho jestli bylo u řeky moc lidí že je zpátky tak brzy. Už nevím co to bylo, co mě donutilo zvednout hlavu od knížky a hned jsem věděla že je zle.

Synovi tekla z hlavy krev a vypadal otřeseně.

Manžel, který seděl ve vedlejším pokoji byl pohotovější, popadl kluka pak mě a jeli jsme do nemocnice. Byla jsem pořád hrozně vyděšená a uklidnila se teprve ve chvíli kdy nám doktor po prohlídce rentgenového snímku řekl že je v pořádku. Tržnou ránu mu zašil a poslal nás domů. Následovalo kazání ale všichni jsme byli rádi že jeho skokanský čin neměl vážnější následky.

Uprostřed noci jsem se vzbudila spocená strachem. Zdálo se mi, že někdo dlouze zazvonil a když jsem otevřela dveře, stála za nimi doručovatelka s telegramem pro syna,  má se neprodleně  vrátit do nemocnice.

I když jsem si uvědomila že to byl jen sen ,nepodařilo se mi už znovu usnout. Pořád se mi honilo hlavou co to mělo znamenat.
Když pak při snídani zazvonil zvonek bála jsem se jít otevřít. A zrovna jako ve snu, doručovatelka s telegramem pro syna s výzvou k okamžitému návratu do nemocnice.

Nebylo mi ten den nejlépe, mám astma a události posledních hodin můj stav zkomplikovaly. Do nemocnice se synem odjel jen manžel. Byla jsem jako na trní, zdálo se mi že čekání na ně je nezkutečně dlouhé. Když se vrátili,syn měl kolem krku chomout. Druhému lékaři,, který měl toho dne službu se na snímku něco nezdálo a chtěl udělat ještě další vyšetření, při kterém se zjistilo, že syn má naprasklý obratel a nechybělo mnoho a mohl skončit na vozíku..

Ještě dnes mi při vzpomínce na ten krásný letní den, naskakuje husí kůže. Od té doby předtuchy a sny ani trochu nezavrhuji a beru je vážně.
Karlak

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Tak tady tedy vážně není o čem. S trochou nadsázky je to „schopnost vnímat vize budoucnosti v plně rozvinutém stádiu“. :) Tvé vize mají konkretní obrysy, a to je bezvadné. Měla bych Ti gratulovat, a také to dělám. Hodně štěstí. Míša

Reklama