Už týden měla žaludek jak na vodě, a tak jí kolegyně z legrace doporučila, ať si raději udělá těhotenský test. Smát se přestaly až ve chvíli, kdy byl skutečně pozitivní. Karla ve 46 letech čekala druhého potomka, o něhož se před patnácti lety tak dlouho snažili, ale nakonec to vzdali. Však i lékaři usoudili, že má málo plodných vajíček. „Nevěřila jsem vlastním očím. A ani na chvilku mě nenapadlo, že bych šla na potrat. Však nejsem první ani poslední máma v takhle pokročilém věku! A můj muž byl stejného názoru,“ říká Karla, která už se nemohla dočkat, až řekne své dceři, že konečně bude mít sourozence.
5d8c9d02ec428obrazek.png

Mám pro tebe novinku!

„Bylo mi jasné, že jedenadvacetiletá holka, která už bydlí s přítelem, z toho nebude paf jako třeba osmiletá holčička. Ale i tak - nemohla jsem se dočkat, až to spolu rozebereme, začneme plánovat a třeba i chodit po nákupech,“ vrací se ve vzpomínkách pět měsíců nazpět, kdy uspořádala rodinnou večeři. Při té příležitosti chtěla dceři Soně a nastávajícímu zeti novinku slavnostně oznámit. To ještě nevěděla, že bude až druhá. I její dcera totiž vzala rodinnou večeři jako ideální příležitost pro sdělení novinek. Také totiž byla v jiném stavu.

Nadšení se nekonalo

„Podala nám fotografii z ultrazvuku a oznámila, že z nás budou babička s dědou. Tak si prý máme zajistit dostatek volného času na vnoučátko. Když jsme se ale s manželem začali namísto údivu smát, nechápala, co se děje. Se slovy, že zase tolik času mít nebudeme, jsem jí podala snímek z ultrazvuku i já. Vůbec nechtěla chápat, že nejde o vtip. Když to ale konečně pobrala, rozhodně nezářila nadšením,“ povzdychne si její maminka a přiznává, že to naopak pořádně schytala. Její dcera se odmítla smířit s tím, že se bude starat o své miminko namísto o vnoučátko. Rodiče odsoudila s tím, že jsou nezodpovědní, když si pořídí mimino v jejich věku. Došlo i na hádku završenou prásknutím dveří. Od té doby Soňa s rodiči nekomunikuje.

Na tahu je dcera

„Moc mě to mrzí, ale nemíním se vnucovat, když nám naše štěstí nepřeje. Ať přijde sama, až jí to dojde. Představovala si nejspíš, že se vrátím z práce, ona mi strčí dítě, a půjde se věnovat svým koníčkům. Takhle to tak jednoduché ovšem mít nebude,“ dodává Karla.

Čtěte také:

Reklama