Čím tmavší kůže, tím větší pohlcení, až 90 % u evropské populace a 98 % u černošské populace. KARITEN podporuje přirozený proces adaptace kůže na slunce a preventivně působí proti slunečním alergiím, předčasnému stárnutí kůže a snižuje riziko vzniku nádoru kůže.

KaritenOil je přípravek, který urychluje a usnadňuje zhnědnutí kůže, podporuje adaptaci kůže na slunci a díky svému složení působí jako biologická ochrana kůže před nežádoucími účinky slunce. Je to koncentrát karotenoidů, rostlinných sterolů, vitamínů (E, D a A), terpenických látek a voskovin. Obsahuje shea olej, vitamín E, palmový a levandulový olej. Pomáhá především lidem, kteří trpí na ekzémy, jsou citliví na slunce, dětem a jedincům s chronickým onemocněním kostí nebo kloubů. Kůže je po používání tohoto oleje hebká a nádherně opálená, a to i při zkrácené délce pobytu na slunci. Není třeba tělo dlouho vystavovat přímému slunečnímu záření, kůže se opálí i ve stínu.
5afd3d769d5f0obrazek.jpg

MUDr. GAYE doporučuje používat KaritenOil jako přípravu na letní sluneční záření již od května před každým pobytem na slunci. „Opatrnost je však na místě, zvláště při pobytu v teplých krajinách a v prvních třech dnech opalování, než si pokožka vytvoří barvivo a ochranný film. Mezi 11. a 16. hodinou není vhodné se vystavovat přímému slunečnímu záření. Chraňte se slunečníkem, ve stínu či lehkým dobře provětraným oblečením (nejlépe 100% bavlna, len nebo jejich směsi). Rozhodně ale zůstaňte venku a neschovávejte se. Užívejte si i nadále slunce a čerstvý vzduch. A nezapomínat na pitný režim,“ upozorňuje MUDr. GAYE.
 
„Biologická ochrana kůže v přípravcích Kariten spočívá v jejich jednoduchém, přírodním složení, které maximalizuje antioxidační proces tedy pohlcování volných radikálů, vznikajících při kontaktu kůže se sluncem kombinací vitamínů ( A,E,D) společně s fytosteroly z Karité oleje , jenž mají zklidňující a hojivý efekt,  nedochází proto k devastujícímu poškození DNA buněk. Neobsahuje žádné chemické filtry a při jeho používání na počátku sluneční sezony musí být člověk opatrný a zvykat kůži postupně. Mile mne překvapilo, že je tento olej vyhledávaný i lidmi trpícími na sluneční i jiné alergie. Doporučila bych ho zvláště před dovolenou při pobytu v přírodě na postupné zvykání kůže na slunce a v kombinaci s ochranou oděvem a pokrývkou hlavy. Neopálenou kůži u moře nebo na horách bych na počátku chránila standartními přípravky se SPF filtry z lékáren. Nejdůležitějším pravidlem pro pobyt na slunci je nespálit se  a zde musí každý posoudit svůj fototyp, stav opálení v daném okamžiku a intenzitu slunečního záření, která je jiná v Čechách a jiná na rovníku nebo v Alpách,“ říká MUDr.Tereza Gabryšová  dermatolog  kliniky Yes Visage.
 5afd3d8f3d39dobrazek.jpg
Olej na opalování KaritenOil je dostupný v lékárnách a na e-shopu www.medinatur.cz, orientační cena cena za balení 200 ml je 569 Kč, za 100 ml 349 Kč.
5afd3d9aa42ffobrazek.jpg

Mléko po opalování KaritenMilk je dostupné v lékárnách a na e-shopu www.medinatur.cz, orientační cena za balení 200 ml je 209 Kč.