Přeji krásný slunečný den. Sluníčko miluju snad odjakživa,hlavně to letní.Ale na loňskou dovolenou nezapomenu.

Vybaveni všemi možnými opalovacími přípravky jsme vyrazili k moři.Celá naše rodinka je taková ta plážová povalovací,takže od rána do večera jsme se chodili koupat na krásnou pláž,nikde moc lidí,jemný píseček a sluníčka fůra.Inteligentnější část rodiny se schovávala pod slunečníkem a pravidelně se mazala,jen já,velká frajerka, vystavovala své "česky" opálené tělo na přímém slunci a mazala se jen občas.

První týden jsem si užívala,pekelně se připalovala,ale po půlce dovolené přišel zlom. Jednoho odpoledne při návratu z koupání mi moje drahá polovice oznámila,že mám na zádech nějaký puchýř.Nic mě nebolelo,přece neukážu,jak jsem blbá,že jsem se pořádně nenamazala a tak jsem nad tím mávla rukou.

Jenže k jednomu puchýři se přidal druhý.ještě větší,pak třetí a bylo vymalováno.Všechny puchýře jako by se domluvily a téměř naráz praskly. Říkala jsem si,že tím je všechno vyřešeno,ale ouvej.Pod původními se udělaly nové,vodou podlité,moje záda vypadaly jako opařená.K tomu se přidala teplota,nevolnost a ukrutná bolest a já už věděla,že bude zle.

Moje představivost fungovala spolehlivě a já viděla,jak za teplé letní noci objíždím řecké nemocnice a tamní doktoři si nad mou blbostí klepou na hlavu a to jsem nechtěla dopustit.A tak jsem hned navečer s manželem vyrazila do nejbližšího obchodu rozhodnuta,že se vyléčím sama.Nakoupili jsme fůru jogurtů,které neskončily v žaludku,kam patřily,ale na mých zádech.To byla úleva,když jsem seděla v noci na terase s úžasně bílými zády.Zbytek dovolené jsem doslova protrpěla,puchýře znovu popraskaly,každé koupání v moři bylo jako za trest,že bych si lehla na záda,na to jsem mohla hodně dlouhou dobu zapomenout.

Naštěstí se všechno obešlo bez lékařské pomoci,ale kůži na zádech jsem si léčila ještě několik měsíců po dovolené. A tak jsem se aspoň ponaučila,bez kvalitních opalovacích přípravků už ani ránu.

Karinečka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Jak jste na tom s opalováním vy? Spálíte se snadno, nebo vám slunce potíže nedělá?

redakce@zena-in.cz

Reklama