Slepák.Tak předně, díky němu mám manžela.I když tak jednoduché to zpočátku nebylo.Nebyl to můj slepák,ale slepák mého budoucího chotě,který byl potvora atypicky uložený pod játry a tak se stalo,že po dlouhotrvající operaci jeden mladý muž skončil na JIPce,kde jsem shodou okolností pracovala.

Když jsem ho viděla poprvé,zmoženého zákrokem a narkozou,nikdy by mě nenapadlo,že za rok a něco málo k tomu bude svatba.Jenže není slepák jako slepák a k tomu jeho se přidaly snad veškeré možné komplikace,počínaje zauzlením střev,pokračujíc velkou kýlou a následnými operacemi.Nakonec rozdíl mezi mužem,kterého jsem poprvé viděla jako pacienta a mužem,kterého jsem si brala po víc jak ročním chození byl mínus zhruba 3 metry střeva,břicho jako válečný veterán a moje pořádně zocelené nervy,abych se nezbláznila strachy pokaždé,když ho píchne v břiše.

Bohužel,jeho "obyčejný" slepák má následky dodnes,moje drahá polovice je v invalidním důchodu,střeva má ještě o kus méně,jizev o trochu více,za sebou půlroční hospitalizaci s otravou krve z prasklého střeva,kdy mu lékaři nedávali naději na uzdravení,ale všechno to překonal a dnes už jsou to jen ošklivé vzpomínky.

Ale abych trošičku odlehčila situaci,jednu naštěstí humornou příhodu se slepákem máme i s naší dcerou.Jednou,zrovna jsem přijela po noční domů,dcera stašně ouvikala,že ji bolí bříško.Tehdy jsme neměli auto,já byla doma sama,tak jsem milou dcerku naložila doslova na záda a odvlekla ji k dětské lékařce.Ta jí břicho prohmatala,naznala,že se jí to ale vůbec nelíbí a poslala nás na chirurgii s podezřením na slepák.Zkušený chirurg ještě zkušenější rukou sáhl,oznámil,že střevo již pravděpodobně prasklo,že stav je velmi akutní a okamžitě nás s dcerou nechal převézt sanitkou na chirurgii naší nemocnice,s tím,že dcera okamžitě půjde na operaci.Jak jsme tak krásně kodrcali po těch našich okresních silnicích,samá díra,dcerce se bříško pěkně natřepalo a doslova a do písmene zaprděla celou sanitku takovým způsobem,že i tchoř by musel smeknout.Nicméně než jsme došli na příjem v nemocnici,mlaďoška byla uzdravená.Říká se,že lepší jeden prd než deset doktorů a já musím jenom souhlasit.Můj slepák zatím všemu odolává,je mu dobře tam,kde je a vůbec se za to na něj nezlobím.
Střevům zdar a nejen těm slepým
Karinečka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Já bych brala některého z lékařů z Vinohrad :) Co kus, to kus! :)

Máte za sebou operaci? Dokázali vám zánět rozehnat? Trápil slepák vaše děti? Jaká byla péče lékařů?Trápili vás hladem?Měli jste strach? Následovaly lázně? Znáte nějaký příběh ostatních? Máte v podbřišku pořádného žraloka? Myslíte, že na to má vliv genetika či jídlo?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět. střevo

Během dne budeme vaše příspěvky zveřejňovat a autorka jednoho z nich bude odměněna. Balíček pro výherce obsahuje 2x Profi-LACT, doplněk stravy pro udržení střevní mikroflóry, knihu Víme, co jíme, zinek - doplněk stravy a voňavý regenerační olej z granátového jablka.

vyhra

Reklama