Přeji všem příjemný den,podělím se o jeden velmi nepříjemný zážitek. Kdysi před pár lety,jednoho všedního dne dopoledne,stála jsem v kuchyni a umývala nádobí.

Byl to naprosto obyčejný den,ničím vyjímečný a mě z ničeho nic proběhla hlavou myšlenka. Moje malá dcerka nebude vidět!

Síla myšlenky byla obrovská,ale já jsem se uklidňovala,že asi začínám bláznit z toho,že jsem doma na mateřské a během dne jsem tuto myšlenku vytěsnila z hlavy.

Přišel večer,dítko šlo spát,nic nenasvědčovalo tomu,že by se mělo něco dít.Asi po hodině a půl dcerka vykoukla z postele,plakala,že ji štípou oči a sotva jsem ji stačila vzít do náručí,dostala křeče a přestala dýchat.Byla celá modrá,pomočená,pěnu u pusinky,volali jsme záchranku.Resuscitovat své vlastní dítě je nejhorší zážitek mého života.V tu ránu mi nebylo nic platné,že jsem zdravotní sestra,byla jsem máma.

Když zaplaťpánbůh velmi rychle přijela záchranka,dcera již byla při vědomí,dostala nějaké léky a šup ,honem do nemocnice.

V sanitce,kde jsem s ní seděla,najednou začala plakat,že mě vůbec nevidí,přitom koukala někam skrze mě.

V tu ránu jsem si vzpomněla na dopoledne,nevěděla jsem ,co se děje.V nemocnici po vyšetření pan doktor zkonstatoval,že ztráta zraku je jen dočasná,vše se během jednoho dne naštěstí upravilo.
Od té doby nad některými věcmi víc přemýšlím,ale nic tak zvláštního mě už nepotkalo.Naštěstí,zase nemusím vědět úplně všechno.

I když,když se tak trochu zamyslím,jednu dlouhodobou vizi vlastně mám.Pokud nevyhraju nějakej ten melounek,tak se líp mít nebudu.A to nebude tak rychle,to vím i bez vizí.

Karinečka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Co k tomu říct? Snad že když tyhle věci čtu, taky jako máma, bolí mě žaludek. Ještě že je všechno v pohodě. A k tomu melounku – tady vidíš, co je v životě skutečně nejdůležitější, a peníze to nejsou, byť bez nich je to těžší. Zdraví své a svých dětí bychom totiž nekoupili za žádnou částku na světě. Přeji Ti krásný den a malé stálé zdraví. Míša

P. S.: A čím to tehdy bylo?

Jsou vaše vize také skutečné? Piště o svých zážitcích na redakce@zena-in.cz

Reklama