Přeji krásný den.V době,kdy téměř všude řádí pořádné chřipky a poletují vzduchem různé příšerky,si vždycky vzpomenu na osvědčený recept manželovy babičky,který spolehlivě pomůže při bolestech v krku.

Navíc je naprosto jednoduchý,takže není žádný problém ho připravit.Stačí k tomu naprosto obyčejný černý čaj,do kterého dokud je pořádně teplý,rozpustíme kousek másla a hned vypijeme.Funguje to naprosto spolehlivě,na chuť je sice potřeba si zvyknout,ale už jsem pila i horší věci.

Bohužel tím nezlikvidujeme bacily,to bych řešila spíše slivovicí,ale od bolesti v krku pomáhá.Na kašel pak dáváme cibulu s cukrem nebo majoránkový čaj,ten má navíc tu výhodu,že dětem chutná.Na průjem zásadně rumík,hlavně manžel proti tomu neprotestuje.Lékárničku mám sice doma celkem vybavenou,ale když je možnost,tak si vypomůžu raději jinak.

Příjemně strávený den bez bacilů přeje Karinečka

Text nebyl redakcí upraven.

Čaj s máslem pijí všude po světe. Něco na tom asi bude :-)

Máte svůj vlastní recept proti bacilům? Podělte se o něj! Spoléháte na bylinky? Nebo se raději léčíte panákem domácí pálenky? Řídíte se babskými radami? A které to jsou? Dáváte si cibulový sirup s medem nebo vydatný slepičí vývar? Napište nám, jak si léčíte chřipku a nachlazení. Své recepty posílejte na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama