My, ženy, neustále řešíme otázku našeho vzhledu. Hledáme na sobě vady na kráse, které den co den sledujeme. Jednou jsme moc tlusté, moc malé, moc tenké, nesouměrné, nelíbí se nám naše vlasy, pleť. Zkrátka mnohokrát zcela zbytečně hledáme chyby tam, kde nejsou. Slečna Karin (29) by ale dle svých slov měnila skoro s každou z nás. Měří totiž neuvěřitelných 190 cm.

„Kdybych mohla, raději bych měla nadváhu než takhle vyčnívat, žádnej chlap nechce obryni, která nad ním vyčnívá o deset centimetrů,“  začala o svém problému hovořit Karin, mladá dívka, se kterou jsem se minulý týden sešla a která měří, věřte či ne, 190 centimetrů. „Víte jak neskutečný handicap to je? Se svým čahounstvím bojuji už od školních let, vždycky jsem byla jen terčem posměchu, pokračuje Karin, která na naše společné setkání přišla ve sportovním – mikina, džíny, tenisky, batoh. Její husté hnědé vlasy jí splývaly do obličeje a já jsem v ten moment nevěděla, co jí říci. Pravda je, že Karin je zkrátka nepřehlédnutelná. Popravdě jsem ve svém životě neviděla dívku, která by ji výškově převyšovala.
„Karin, kdyby ti mé otázky přišly příliš osobní, upozorni mě,“ předeslala jsem před rozhovorem Karin.
„Ne, v pořádku, ptejte se, nač chcete, jen bych chtěla zůstat v anonymitě,“ dostalo se mi odpovědi a já jsem tak začala zpovídat naši „žirafu“.

tall


Karin, řekni nám, kolik měříš centimetrů?
No mám přesně 190 cm.

Máš přítele?
Nemám žádného stálého přítele, ačkoliv jsem jich už samozřejmě pár měla, všichni se semnou rozešli. Chlap zkrátka nesnese, aby byla žena vyšší než on. Jasně, že si vybírám větší chlapy, ale to musím mít opravdu štěstí a hlavně si myslím, že všichni se po mém boku cítili komicky. Připadala jsem si u každého jak jejich matka.

Uvedla jsi, že důvod všech tvých rozchodů je tvá výška, jsi si tím jistá?
Ano, jsem.

Karin, co je pro tebe, jako pro ženu, u tvé výšky nejobtížnější?
Snad úplně vše. Hlavně si nepřijdu jako ženská. Nemůžu nosit podpatky, hezké boty v mé velikosti se na ženy prakticky nedají sehnat a s oblečením je to podobné. Proto většinou nosím mikiny a džíny, tenisky si kupuju pánské.

Je něco, co máš na sobě ráda?
To je pro mě těžká otázka, nechci říkat, že vůbec nic, ale nejvíc mě štve, že s mou výškou se nedá nic dělat! Vím, že nikdo není dokonalý, ale dala bych nevím co za to, kdybych měla nadváhu, protože bych měla možnost shodit, bylo by to na mně! Všem ženskejm s nadváhou vlastně závidím, ty s ní, pokud nejsou nemocné, něco udělají, já se nezkrátím.

Opravdu neexistuje nic, co bys mohla při své výšce brát jako přednost?
No, možná jen to, že dosáhnu na všechny regály v obchodech (smích).

Většina vysokých žen hraje basket, co ty?
No já samozřejmě taky, už na škole jsme dělala atletiku, snažila jsem se všem posměváčkům dokázat, že být vysoká má své výhody. Ale teď, čím jsem starší, mi můj handicap vadí čím dál tím víc. Chtěla bych děti, manžela, ale nemůžu si nikoho najít. Všichni chlapi chtěj menší, roztomilou dívku, ne vysokou žirafu. Jediný, co mi řekl jeden můj bývalý přítel a přijde mi pozitivní, bylo, že se mi může v pohodě dívat pod sukni (smích).

Karin, všichni třeba ne…
No, podle zkušeností, které mám, tak vážně nemůžu mluvit pozitivně. Ráda bych, ale zatím mám prostě  jen negativní zkušenosti.

Obula sis přece jen někdy boty na podpatku?
Ano, jednou jsem si je vzala ze srandy na ples. Měřila jsem dva metry. Dnes už bych si je ale nevzala. Když jdu do společnosti, nosím balerínky, pokud tedy nějaké ve své velikosti seženu.

Karin, dle tvých odpovědí je vidět, že tě tvá výška opravdu trápí, nezaznamenala jsem žádnou kladnou odpověď.
Bodejť ne, prcku (smích). Taky by vám to vadilo. Zkrátka jsem se svým vzhledem smířená, ale dala bych nevím co, kdybych se probudila a měla aspoň o 10 centimetrů míň. Takže jestli vaše čtenářky klasicky řeší, jak hrozně vypadají, tak ať na to kašlou! A pokud se mezi vámi najde taková, která mě převyšuje, tak ať se ozve!

Karin, děkujeme ti za rozhovor.

Čtete také:

Reklama