Naše letošní volba dovolené volala po něčem opravdu neobvyklém: samozřejmě hodně slunce, hodně vody, spoustu dobrého jídla - ale k tomu trochu zajímavých aktivit: projížďka na koních po bílých plážích, plavání s rejnoky v moři nebo šplhání po mayských rozvalinách v divokém pralese. A nebo potápění se v karibských vodách či divoké safari pralesem s jeepem, který můžeme sami řídit?

 A to všechno za jeden týden a za rozumný peníz, k čemuž přihrává nízká cena dollaru. Vyzbrojeni těmito představami a Internetem jsme se pustili do hledání ideální dovolené. A našli jsme ji.

Jmenuje se CRUISE (Ne Tom, ale obyčejná cruise (krús) po karibském moři). Z Floridy (ať už z Miami nebo Ft. Lauderdale) odjíždí každý týden nepřeberné množství obrovských zámořských lodí nejrůznějších společností po Karibském moři: 3denní až 3týdenní. Naše loď se jmenovala Triumph a patřila společnosti Carnival. Dopravu do Miami, pobyt na lodi a výlety na pobřeží, to všechno jsme zvládli zajistit a zaplatit během hodiny po Internetu, a všechny doklady, instrukce a letenky nám přišly poštou až domů (to kdyby se chtěl někdo vymlouvat, že je z malého města a toto se u nich nedá pořídit).

Samozřejmě k tomu potřebujete základní znalost angličtiny, protože na jejich stránkách se s Čechy moc nepočítá. Zamluvili jsme si týdenní pobyt. Dnes jsou ceny velmi nízké. Týdenní cruise se dá pořídit od 550 dollarů za obyčejnou kajutu bez oken. My jsme si trochu připlatili a za 720 dolarů jsme měli velkou kabinu na horním patře se soukromým balkonem, velkou postel pro dva, koupelnu, televizi, bar na pokoji (tedy v kabině, abych se vyjadřoval správnou terminologií). Tu jsme si vybrali taky na internetu, protože tam mají při rezervování fotky všech kabin, takže člověk ví, do čeho jde.

Nebyla to moje první cruise, ale už čtvrtá, takže jsem trochu věděl, co mne čeká a co si je potřeba pohlídat. A čtvrtá už proto, že to považji za nejskvělejší dovolenou, co si člověk může přát.

Loď Trimph je 5 let stará, řídí ji italští důstojníci a posádku tvoří lidé z celého světa. Seznámili jsme se tam i se 4 Čechy: kuchař, číšník, instruktor potápění a slečna v recepci, zajišťující právě pobřežní exkurze. Na lodi bylo 3 500 pasažérů, které rozmazluje 1 500 členů posádky. Dvě obrovské jídelny a dvě pořadí na večeři, aby se všichni stačili vystřídat. 4 bazény na palubách, posilovna, kadeřnictví, skluzavky, 7 jaccuzzi, obchody, knihovna, na horní palubě okruh pro sportovce na běhání (to znám jenom z doslechu, tam bych o dovolené nikdy nešel), 18 výtahů a stejný počet barů a restaurací. Kino a divadlo - jinými slovy plovoucí město, unášející nás od ostrova k ostrovu, kde na každém z nich nabízí jinou zábavu, povyražení i dobrodružství.

Příště si povíme něco o plavbě samotné.

Reklama