To, že láska prochází žaludkem, je svatá pravda a nemusí to znamenat vždy jen lásku manželky, která na nedělní oběd udělá kachnu s knedlíkem a zelím. Láska, která prochází žaludkem, z mého pohledu znamená to, že do jídla, které připravujeme, přimícháme i radost, že suroviny, které použijeme pro samotnou tvorbu pokrmu, s potěšením vybíráme, a celý ten proces, který vede k samotnému do úst vzetí něčeho chutného, děláme s nadšením!

ku1.jpg
Foto: Shutterstock

V době, kdy se nesmělo z okresu do okresu, se pro nás takovým pokrmem stalo právě kari.

Ani nevím, jak k tomu přesně došlo, jednoho dne mi zkrátka syn řekl, že by si dal kari. A tak jsme začali tvořit…

Kari koření podle webu Styl Instory není jen tak ledajaká směska, ale obsahuje velikánské množství zdraví prospěšných látek. Pro nás osobně je zřejmě ta nejdůležitější informace, že má významný vliv na deprese a zvládání stresu. Proto asi přišlo na návštěvu do našich hrnců právě v takové pohnuté době. Dalšími bonusy se ale kari doslova jen hemží, obsahuje totiž především vitamíny ze skupiny A, B, C, E nebo K a minerály - vápník, železo, hořčík, draslík nebo omega 3, omega 6 mastné kyseliny.

Samotné složení základní kari směsi je: kurkuma (sama o sobě disponuje skvělými účinky), kardamom, koriandr, římský kmín, pepř, zázvor, skořice, bazalka, česnek, pískavice a chilli.

ku2.jpg
Foto: Shutterstock

Když si přečteme obsazení této božské skupiny koření, už to samo o sobě slibuje neuvěřitelné zážitky.

Kari a jeho léčivé účinky:

  • podporuje imunitu a detoxikuje organismus
  • má antioxidační účinky
  • pomáhá v boji s artritidou a osteoporózou
  • působí v boji se záněty
  • má již výše zmíněný vliv na deprese a stres
  • podporuje trávicí soustavu
  • podporuje kardiovaskulární systém a krevní oběh
  • pozitivně funguje u velmi závažných onemocnění, jako je Alzheimerova choroba či rakovina kůže

A kromě toho musím upřímně říci, že kari je až hříšně dobré, což působí skvěle na náladu, pozitivní přístup k životu a bezdůvodnou radost, která se dostaví vždy po požití. 

Zdroj: Wikipedie, kniha Koření, Styl Instory

Reklama