Skladatel a zpěvák Karel Vágner (66) si nedovede život bez svých dětí představit. Je velmi starostlivým otcem, ale zároveň tvrdí, že své děti rozhodně neprotežuje. Ale vždy jim nabídne pomocnou ruku. Staršímu Jakubovi (26) stříhá dokumenty, mladšímu Pepovi (17) zase vydá cédečko. „To, že jsou mí potomci úspěšní není proto, že bych jim umetal cestičku. Mají talent a jsou velmi pracovití,“ řekl Karel Vágner.

Prvorozený syn Karel (33) podle otce sice nezdědil hudební talent, má ale manažerské schopnosti. A Jakub (26), který hudební nadání má, zase pověsil hudbu na hřebík. Před lety opustil konzervatoř a teď točí jako renomovaný rybář dokumentární filmy.

Hudební nadání zatím plně uplatnil jen syn Josef (17), který se stal loni objevem roku v anketě Český slavík. Ve šlépějích otce se nyní vydává i dcera Tereza (15). Tajně se přihlásila do soutěže X Factor a dostala se mezi posledních osm. Aby jí nikdo nevyčítal, že má protekci, šla na konkurs do vzdálených Českých Budějovic.

„Skutečně jsem to nevěděl. A že ji někdo v X Factoru protežoval? To jsou jen kecy a absolutní blbost. To, že v castingu uspěla, jsem se dozvěděl, až když mi volal Ondra Soukup, že nechce podepsat smlouvu,“ říká Vágner trochu nazlobeně. „Nakonec přece jen něčeho dosáhla, Terezky si v soutěži všiml jeden vlivný člověk a dcera zanedlouho odjíždí studovat na hudební akademii do amerického Dallasu. To je pro ni skvělá příležitost, ale na druhou stranu je mi líto, že ji nebudu mít doma, protože se mi po ní bude strašně stýskat,“ přiznává.

Naštěstí doma ještě zůstávají dvě nejmladší Vágnerovy dcery, Anna (11) a Barbora (9). I ony zdědily vztah k hudbě. Anička velice ráda tancuje a dokonce už vystupovala v baletu Louskáček v pražském Národním divadle. Věnuje se také moderní gymnastice a spolu se sestrou Terezou alternovaly Cossetu v muzikálu Bídníci.


Reklama