Proměny

Karel Roden, česká herecká hvězda, která sklízí úspěchy u nás (Hlídač č. 47), ale i za hranicemi (například hlavní záporná role ve velkofilmu Hellboy), se rozhodl posunout ve své kariéře o krok dál a vyzkoušet si, jaké je to být producentem. Jeho první producentská zkušenost se pojí se snímkem Proměny mladého režiséra Tomáše Řehořka.

„Mám rád zvláštní a zajímavé filmy. Vůbec mi nevadí, když jsou nějakým způsobem posunuté. Dokonalost pro mě není nijak směrodatná. Když mi bylo nabídnuto, abych se stal jedním z producentůProměn", film už byl téměř hotový. A protože se mi film líbí, rozhodl jsem se mu pomoc,“ říká novopečený producent Roden.

Svou českou předpremiérou zahájí film Proměny 19. 4. 2009 festival českých filmů Finále. Ve stejný den bude film navíc uveden v soutěžní sekci filmového festivalu v americké Atlantě.

Trailer filmu

Proměny už mají za sebou světovou premiéru v hlavní sekci na Evropském festivalu nezávislých filmů v Paříži (ÉCU - The European Independent Film Festival), který bývá označován jako „evropská odpověď na Sundance".

Premiéra filmu Proměny se v českých kinech odehraje 30. dubna 2009.

Foto: Hollywood CE

Máte rádi Karla Rodena? Myslíte si, že by měl raději hrát, nebo produkovat filmy?

Reklama