V Karlových Varech slavnostně zahájí lázeňskou sezonu a vzdají hold 700. výročí narození Otce vlasti. Můžete být při tom, a to už v pátek 6. května. Během dvou dnů budete mít možnost navštívit nesčetné množství koncertů, napít se z léčivých pramenů nebo ochutnat speciality v rámci gurmánského festivalu.

Všichni, kteří budou chtít zažít dobu Karla IV. na vlastní kůži, si budou moci půjčit gotický kostým a zavítat na řemeslný trh nebo vyrazit na hranou prohlídku města. Tradičním vrcholem Zahájení lázeňské sezony je průvod Karla IV. a jeho družiny městem. Otec vlasti, v podání herce Jiřího Kadeřábka, se na pochod městem vydá v sobotu 7. května od Letního kina na Mlýnské kolonádě a bude jej doprovázet na 200 dvořanů a 10 koní.

kv

Královský víkend v Karlových Varech by si neměli nechat ujít ani gurmáni a milovníci výtečné gastronomie. Pro ně je připraven food festival, kde budou moci ochutnávat, hodnotit a soutěžit. Nejmenší účastníci se mohou realizovat ve výtvarných dílnách, ve kterých se fantazii meze nekladou. Chybět nebude ani populární videomapping. Audiovizuální show bude tentokrát promítnuta na fasádě Alžbětiných lázní.

Akce ve městě a v okolí

Velké pískové sochy ozdobí centrum města v průběhu roku 2016.

Při zahájení Lázeňské sezóny se návštěvníci mohou těšit na tvorbu sochy Karla IV. u Mlýnské kolonády, v červenci pak mohou obdivovat výrobu sochy u Zámecké věže  a v srpnu se mohou těšit na sochu Korunovačních klenot u Alžbětiných lázní.

Výstava Noc na Karlštejně

Karlovy Vary jsou již neoddělitelně spjaty jak s osobností Karla IV., tak i s filmem díky Mezinárodnímu filmovému festivalu. Proto byla zvolena jako připomínka výročí 700 let od narození Karla IV. i filmová výstava dochovaných originálů kostýmů z kultovního filmu Noc na Karlštejně.

Jedná se o připomenutí jednoho z nejznámějších ztvárnění této osobnosti v českém filmu. Součástí expozice je interaktivní část – např. formou velkoplošných puzzlí, skládání vybraných scén zvoleného titulu, sestavování chronologických dějových záběrů apod.

Více na 700.KarlovyVary.cz.

Reklama