Ta naše písnička čská - o té zpíval už Karel Hašler. A právě tuhle jeho píseň nominovala na nej českou posluchačka Telelot. „Až se ta písnička ztratí, pak už nic nebudem mít...

Bez české písničky se nedá žít, tvrdí ve své písni Karel Hašler...


Mám moc ráda české písničky, je těžké vybrat jen jednu. Snad proto zabrousím trochu do historie a posílám svůj tip. Je to vzpomínka na nadaného muzikanta a skladatele Karla Hašlera, který pro „českou písničku“ doslova obětoval život. Ze seriálu Pražský písničkář, kde Hašlera ztvárnil Viktor Preiss, jsem ukázku bohužel nenašla, tak posílám také pěkné podání z repertoátu kapely Šlapeto. Hezký den a dobrou náladu všem.

Telelot

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2012: Volba nej české písničky

Nominace už skončili - písničky již neposílejte! Okolo 17.00 hodiny se můžete těšit na rozsáhlou anketu, kde budete moci vybrat nej českou písničku, a to až do 5.4.2012, 9.00 hodin. Komu pošleme dárek, vyhlásíme tentokrát až den následující, protože ho získá ta čtenářka, jejíž písnička vyhraje. A o jaký dárek soutěžíme? Tentokrát jedna z vás získá: Syoss Stylingový pudr Volume lift pro objem a Syoss Stylingový sprej Heat-protect – ochrana vlasů před teplem.

syoss

Reklama