Zmizení podnikatele a majitele Gottlandu a také vlastníka soutěže Miss ČR Jana Moťovského (38) je neustále obestřeno záhadou. Žádné nové informace nemá k dispozici ani zpěvák Karel Gott (69), od nějž kdysi Moťovský koupil legendární vilu v Jevanech, kde pak vybudoval muzeum nesoucí Gottovo jméno. „Nemám na případ pana Moťovského žádný názor. Dokud nemám něco ověřeno, nemohu se k tomu vyjadřovat. Samozřejmě jsem četl zprávy o jeho případu, může tam být i něco jiného, než se píše, ale to jsou pouze dohady. V této kauze nijak nefiguruji a netýká se mě to,“ řekl dnes Slavík tiskové agentuře.

Žádné nové informace nemají k dispozici ani Moťovského kolegové.

„Bohužel ve věci zmizení pana Moťovského nevíme nic nového, žádné nové informace nám nikdo nesdělil. Situace zůstává stejná,“  potvrdila Kateřina Černá z pražské centrály Gottlandu.

Jan Moťovský odcestoval první srpnovou neděli na pracovní jednání do města Nice ve Francii. Zde se měl setkat s obchodním partnerem a přílet do Francie svým blízkým potvrdil textovou zprávou ze svého mobilního telefonu. Od tohoto okamžiku jsou však jeho další osudy neznámé. V hotelu, kde měl několik dní předem objednaný pokoj, se neukázal a do České republiky se doposud nevrátil.

Policie po Janu Moťovské vyhlásila pátrání 8. srpna a snaží se zjistit, zda se podnikatel nestal obětí trestného činu. Při zjišťování okolností jeho zmizení pomáhají i Europol a francouzská policie.

Reklama