Letošního zlatého slavíka v kategorii muži získal „překvapivě“ Karel Gott. Úspěch tohoto pilíře naší hudební scény je úctyhodný. Dozajista si prvenství zaslouží. Kdybych měla spočítat množství nahrávek a desek, kterými oblažil posluchače všech generací, asi bych počítala hodně dlouho. On sám se bohužel slavnostního vyhlášení nemohl zúčastnit, neboť se nacházel v zahraničí, ale promluvil alespoň prostřednictvím telemostu.

 

Druhé místo obsadil Petr Kolář, jehož hvězdička stoupá velmi pěkně, a třetí se umístil Daniel Landa, který hodně vyrostl i díky píli a talentu, který je schopen rozvinout na všechny strany. S úspěchem se vrhnul i na muzikály, které se mu, myslím, hodně povedly.

 

Zlatou slavicí se stala Lucie Bílá, což nás také nikterak nevykolejilo. Lucka měla hezky našlápnuto, a dokonce počet hlasů, které diváci poslali na její jméno, převálcoval všechny zúčastněné.

 

Druhou finalistkou se stala loňská slavice Aneta Langerová.

 

Třetí jméno v kategorii zpěvaček patří Lucii Vondráčkové. Byť s sebou na cestě populární hudbou Lucka nese jméno své slavné tety, můžeme dnes s jistotou tvrdit, že veškerý její úspěch je jen její zásluhou, což je pozitivní. Lucka je poctivá, nesmírně pracovitá a schopná. Za sebe si myslím, že její role je s ohledem na příbuzenský vztah s velkou hvězdou naší populární hudby i o něco těžší. Přesvědčila ale posluchače, že to jediné, co zdědila, je nesporný talent. Všechno ostatní je už ryzí originál.

 

V kategorii skupin vyhráli Kabáti, jejichž repertoár je všestranně použitelný a písničky mají šmrnc i nápad, a to se cení. Druzí se řadí Chinaski a třetí byl Divokej Bill.

 

Objevem roku je Josef Vágner a skokany se stali – Zbyněk Drda, Barbora Zemanová a skupina Argema.

 

Večerem provázel Leoš Mareš. Myslím, že to byla dobrá volba. Jeho humor je zajímavý a jeho vystupování i styl velmi osobité. Leoš rozhodně umí překvapit. Každopádně u obrazovek i v sále se určitě bylo čím bavit, čemu se zasmát i o čem diskutovat.

Reklama