Taky se vám někdy stane, že zapomenete na vánoční cukroví, které odpočívá pěkně uleželé ve spíži? U nás byly letos objeveny perníčky!

karamelové perníčky

Štěstí, že v krabici, zasunuté hluboko za zásobou těstovin, polenty a mouky na těstoviny, byly právě perníčky, a ne nějaké máslové cukroví. To by bohužel letělo rovnou do koše (kompostéru nebo slepicím). Perníčkům však zapomenutí jen prospělo. Byly krásně uleželé a ještě voňavější než po upečení.

Perníčky jsem přesypala do ozdobné dózy a nabízela návštěvám ke kávě a dětem jako pamlsek. Zmizely během několika dní. A tak jsem pekla další. Jejich výhodou je, že vydrží dlouho čerstvé, a tak je máte vždycky při ruce. Chutnají skvěle ke kávě, jako pamlsek k dětské svačince nebo pozornost ke snídani.

A protože jsem je pekla ve svém karamelovém období, upravila jsem si původní recept na „obyčejné“ perníčky a základ jsem pěkně dozlatova zkaramelizovala. Perníčkům to jenom prospělo. Krásně se provoněly karamelem a jejich chuť je také úplně jiná, změněná k lepšímu.

Samozřejmě už je nezdobíme bílkovou polevou. Je to ztráta času s k tomuto druhu perníčků se příliš nehodí.

Suroviny

  • 250 - 270 g hladké mouky
  • špetka soli
  • 3 lžičky domácího perníkového koření
  • 1 lžička jedlé sody
  • 80 g cukru krupice
  • 130 g másla
  • 130 g medu
  • 1 vejce
  • žloutek na potření perníčků

Postup

Mouku smícháme ve velké míse se špetkou soli, kořením a sodou.

Do hrnce nasypeme cukr, který začneme zahřívat a pálit na karamel. Vydržíme, až je karamel krásně zlatavý. Poté přidáme med a máslo, stále zahříváme a promícháváme, až je směs krásně hladká. Přidáme k sypké směsi v míse. Vyklepneme jedno vajíčko a všechno společně vymícháme v hladké nelepivé těsto.

Komu se těsto lepí, může přidat trochu mouky. Vypracované těsto necháme odpočívat v lednici do druhého dne.

Z těsta vykrajujeme nejrůznější tvary. Úplně nejlepší jsou srdíčka, protože ta potěší nejvíce, když je děti vybalí ze svačinové krabičky. Vykrojené tvary skládáme na plech vyložený pečícím papírem.

Pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C, asi 10 - 15 minut. Ihned po upečení a vytažení z trouby potřeme rozšlehaným žloutkem.

Perníčky jsou hned měkké, ale zároveň vydrží dlouho, dlouho dobré.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama