Je vám zima? Pak se pojeďte ohřát! Kam jinam než k rovníku! Na Kapverdské ostrovy!

 

Toto překrásné a pro většinu neznámé tropické souostroví se nachází uprostřed Atlantického oceánu, 450 km západně od Senegalu a skládá se z devíti obydlených ostrovů a dále pak řady malých ostrůvků.

 

Souostroví vzniklo následkem sopečné erupce a každý z ostrovů je naprosto odlišný, na jednom najdete překrásné bílé nekonečné písečné pláže s jemným pískem a azurově čistou vodou, jejíž teplota nikdy neklesá pod 22 stupňů, jinde vyprahlou měsíční krajinu, na dalším pak úrodnou bohatou vulkanickou půdu se spoustou tropického ovoce, čajových a kávových plantáží... nedostupný vulkán na ostrově FOGO, který můžete zdolat 5hodinovým trekkem... písečné duny a opuštěné ztroskotané koráby... horské štíty a panoramata, která místy připomínají námi oblíbený ostrov Madeira...

Ostrovy můžeme rozdělit na návětrné a závětrné, jelikož v této oblasti vanou celoročně pasátové větry. Z tohoto důvodu jsou také ostrovy vyhledávány především vášnivými surfaři a vyznavači windsurfingu. Ještě snad větším lákadlem je potápění v průzračných azurových a teplých vodách (především na ostrově Sal).

 

Objevíte zde nejen krásu podmořského světa plného jeskyň, rostlin a mořských živočichů, ale můžete se také stát na chvíli společníky zdejším velkým želvám, které zde žijí ve volných vodách. Každý ostrov má svou specifickou atmosféru a Vám se nabízí možnost prožít dovolenou buď na jednom ostrově a udělat si výlet i na další ostrovy, nebo jet na okružní cestu po ostrovech.

 

Návětrné ostrovy jsou: Santo Antao (779 km2), Sao Vicente (227 km2), Santa Luzia (35 km2 - neobydleno), Sao Nicolau (343 km2), Sal (216 km2) a Boavista (620 km2). Závětrné ostrovy jsou: Maio (269 km2), Santiago (991 km2), Fogo (476 km2) a Brava (64 km2).

 

Vyražte na krásnou dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete!

 

Doporučujeme vám tuto cestovní kancelář, která vás tam spolehlivě dopraví a zajistí kouzelné ubytování:

 

SNAIL TRAVEL

Veleslavínova 6

110 00 Praha 1 - Staré Město

Tel/fax:    224814567

                 224813926             

                 224813989

FAX:          224811819

E-mail: info@snailtravel.cz

www.snailtravel.cz

 

 

 

 

Reklama