Čtenářka Jana vzpomíná na začátky jejich grilování, kdy se pokusili ogrilovat kapra na otočném grilu, jako prase. Milá Jano, velmi jste mne pobavila. Sám jsem autorem několika nezapomenutelných omylů ve vaření, takže chápu. Děkuji za příspěvek.

Vzpomínka na začátky  našeho grilování . Neměli jsme moc zkušeností a tak , když  na dovolené u rybníka v jižních Čechách jsme od souseda vedle dostali kapra . Rozhodli jsme se, že ho uděláme na ohni .
Dnes  by jsme ho udělali na roštu ,ale tenkrát nás nic jiného  nenapadlo než ho dát na vidlici a klasicky ho točili nad ohněm.
Poněvač byl  asi čtyř kilový tak jsme ho točili asi  hodinu jenomže po hodině točení začal padat  z vidlice dolů, museli jsme ho tedy sundat .
Když jsme ho rozdělali,  zjistili  jsme, že je uvnitř je syrový a poněvač jsme  ho  už neměli za co přidělat, poněvač z vrchu byl hotový.
Tak by jsme ho museli sníst  syrového,  to se  nikomu nechtělo .
Proto jsme se rozhodli ,že ho vyhodíme , ale kam .  Nechtěli jsme  aby pán od kterého jsme ho dostali, to věděl.  
Najednou někdo  přišel z lesa, kde si byl ulevit a strašně se smál . Na  dotaz: „co se děje?“ odvětil  , že ví kam s ním .V lese našel vykopanou  díru .

Tak jsme milého  kapra tam pohřbili.  Druhý den  na dotaz  jaký byl kapr,  tak  se smíchem  jsme pána ujistili  , že skvělý.
   Jana
Text nebyl redakčně upraven


Grilujete ráda?

  • Máte nějaký hodně dobrý recept?
  • Zažila jste neobvyklou grilovačku?
  • Grilujete vy, nebo váš muž?
  • Máte veselou historku z grilování…
  • Nebo super fotku jídla, které jste na ohni připravili?
  • Nebo grilování nesnášíte?

To vše a co vás napadne směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který mne nejvíce osloví, jednu z vás odměním. Mám tu dvě velmi zajímavé kuchařky Zdeňka Pohlreicha. Bravo šéfe i s vybranými recepty na přiloženém DVD a Prostřeno bez servítků, 100 pokrmů současné kuchyně. A přiznám se, že osobně se mi obě kuchařky velmi líbí…

Reklama