1/2 kapra
hl. mouka
paprika
rybí koření
sůl
1/2 kg bílého jogurtu
mandle
 
 
Vykostěné porce kapra obalíme v mouce smíchané s kořením (paprika, rybí koření a sůl). Vložíme do zapékací misky, zalijeme 1/2 kg jogurtu a poklademe nasekanými mandlemi. Zapékáme asi 20 - 30 minut. Jako přílohu doporučuji vařené brambory pro zachování dietního pokrmu.
Je to rychlé a velmi zdravé :)
 
Dobrou chuť přeje Ivana

------------------
 
multikomplex - 8 - zasedá nepřetržitě

Černá omáčka s knedlíkem

My o vánocích jíme Černou omáčku s knedlíkem a bramborový salát s řízkem máme jako druhou večeři. Přesně takhle jsme to měli doma a i rodiče mého tatínka to tak měli. Prostě se tento zvyk dědí z generace na generaci a já si to taky už neumím jinak představit. Když jsem se vdávala, tak na mně manžel koukal jak na zjevení, co to vymýšlím. Ale už si zvykl a neprotestuje. Dospělá dcera už taky nechce ustupovat z naší tradice a s přítelem se taky dohodli na omáčce na štědrovečerní večeři.

Černá omáčka:
maso - podle toho, co máte rádi, někdo to dělá z kapra, zajíce, králíka, vepřového, ale já dělám z kuřecího masa - prsíček.
Maso dám do velkého kastrolu a uvařím s kořenovou zeleninou, kterou pak použiju do bramborového salátu. Ještě osolím a přidám bobkový list, kuličky nového koření a celý pepř - to uvážu do obvazu, abych to nemusela honit po kastrolu. Po uvaření všechno vyndám z vývaru, který zahustím nastrouhaným perníkem. Přidám spařené oloupané mandle, pokrájené sušené švestky a rozinky. Nakonec přidám ještě povidla a omáčka je hotová. Nejlepší je druhý den.    
Je sladká, ale nám moc chutná.

blesksoft


Pravidla soutěže najdete ZDE.

Soutěžit mohou pouze registrované uživatelky.

Reklama