Když se o člověku řekne, že skončil pod mostem, je vám hned jasné, jaký měl stihl. Ale že může pod mostem skončit i kaplička? Při své smůle měla štěstí, že nezmizela z povrchu zemského úplně. O jejím osudu se dočtete v dalším příspěvku čtenářky s nickem Rikina.

Spíš jako perlička a zajímavost - tahle kaplička měla štěstí a lidé nejen že nezapomněli, ale ochránili ji.

kaplička

Empírová kaplička z doby někdy po roce 1820 se nachází „v sousedství“ dálničního mostu v obci Koštov, u Ústí nad Labem. V době výstavby dálničního přemostění bylo v Koštově zbouráno několik domů, a zbourána měla být i kaplička. O její zachování se zasloužili především manželé, jejichž dům stával v těsném sousedství kapličky. Kapličku od zničení zachránili, ale jejich dům byl při výstavbě mostu zbořen. Kaplička byla v roce 1996 opravena, a místní ji nadále udržují, zdobí, a pečují o ni.

Rikina

Milá Rikino, tuhle fotku byste měla poslat do nějaké soutěže. Kaplička pod mostem je dalším důkazem toho, jaký jsme „absurdistán“. Možná se dala postavit někde poblíž, dnes už není stěhování staveb žádnou raritou. Ale zřejmě by místní obyvatelé neměli peníze.

Co tomu říkáte, milé ženy? Máte k dnešnímu tématu také co říct? Věřím, že ano.

Pište na adresu: redakce@zena-in.cz