To jsou organizace, kterým najčastěji přispívá naše čtenářka s nickem Nealienka. Dává přednost nadacím, které zaštiťuje nějaká známá osobnost a věří, že se tak peníze nezneužijí a dostanou potřebným.

Asi jako každou mámu mě nejvíce berou za srdce nemocné nebo týrané děti. Jistě, staří lidé, zvířata, invalidé, někteří z nich jsou odkázáni na pomoc ostatních a je známkou vyspělosti společnosti, jak zvládá péči o ty nejpotřebnější.

Je moc smutné, když se rodině s těžce nemocnými dětmi dostane pomoci díky sbírce, která proběhne na základě televizní reportáže. Potěšující naopak je, že se pokaždé najde tolik ochotných pomoci. Nechtěla bych se ocitnout v pozici rodiče, který se jako tonoucí chytá toho pověstného stébla a žádá o pomoc vřejnost, protože stát či jiné organizace nemohou pomoci.

Osobně přispíváme nadaci Venduly Svobodové Kapka naděje, přispíváme pomocí dárcovských sms společnosti Adra, či přes adventní koncerty. Připadá mi spolehlivější přispět třeba i větší částkou nadaci, kterou zaštiťuje některá známá osobnost, (třeba zrovna paní Svobodová).

Také Světluška - pomoc nevidomým, se kterou spolupracuje Aneta Langerová. Doufám, že se lidé nenechají znechutit a odradit, když občas vyjde najevo nějaký podvod či zneužití, protože jsem si jistá, že naprostá většina lidí má dobrý úmysl, že většina lidí je poctivá a dobrosrdečná. V Čechách je ochota pomáhat druhým hluboko zakořeněna  a naštěstí to vypovídá o tom, že společnost a lidstvo obecně na tom snad nejsou tak zle.

Čtenářka Nealienka.

Milá Nealienko, máte pravdu, že jsou Češi velmi empatičtí a to je moc dobře

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s charitou, milé ženy-in?

  • Dáváte pravidelně, nebo spíš výjimečně? Podle čeho si vybíráte, komu přispět a komu ne?
  • Jakou formou dáváte své peníze potřebným? Posíláte DMSky, odpisujete si pravidelně nějakou částku z účtu, nebo dáváte drobné na ulici?
  • Kdy jste naposledy přispěla na charitu, nebo nabídla někomu nezištně pomoc. Co vás k tomu vedlo?
  • Poslala jste někdy peníze na postižené živelními pohromami?
  • Ocitla jste se naopak v situaci, kdy jste sama potřebovala pomoc?

Napište nám. Podělte se s námi nejen o své názory na charitu, ale i o své příběhy

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz 

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Balíček Bio kosmetiky Anti-stress visage s Bachovými esencemi, (obsahuje krém, sprchový gel a pěnu do koupele) a jako bonus tři balení Nescafe Cappuccino

c

b

Reklama