Trochu neobvyklý večírek se ve minulý týden odehrál v pražském klubu Lucerna Music Bar. Probíhala zde Megaton Fashion Show, za účasti řady kapel. Muzikanti se však nechopili nástrojů, ale předvedli se v roli modelů.

Šestý ročník akce Megaton Fashion Show, která podporuje Nadaci Terezy Maxové dětem, opět představil veřejnosti to nejlepší z grafiky, kterou mohou české kapely nabídnout. Šlo konkrétně o obaly alb, plakáty a merchandise, neboli reklamní předměty s logem kapely.

Na slavnostním udílení cen za nejlepší grafiku, které uváděl zpěvák kapely Kofe-In Jan Kunze, bylo k vidění mnohé. Proběhlo samozřejmě i vystoupení kapel Nostromo, Smrtihlav a zakázanÝovoce se speciálním akustickým setem. Velký úspěch ale jako každoročně měla módní přehlídka, kde se předvedli členové řady českých kapel. Nechyběli Mandrage, zakázanÝovoce, The Switch nebo Fast Food Orchestra. Za zhlédnutí stálo i vystoupení dětí z projektu Bojovat srdcem, což je projekt občanského sdružení Coracao de Capoeira, na který výtěžek 73 873 Kč z letošní Megaton Fashion Show šel.

Přehled vítězů:

Cena poroty:
Aleš Fulín pro kapelu Zrní

Booklet roku 2014:
Mejla pro kapelu Vypsaná fiXa

Plakát roku 2014:
Martin Hampel pro kapelu The Places

Merchandise roku 2014:
Jakub Rafael aka MC Gey za skateboard Garand Brand

Reklama