S menší časovou přestávkou se vracím k pokračování načatého tématu – změna vizáže díky kanylovým nitím. Měla jsem kolem vánoc velmi mnoho práce, tak jsem se k pokračování nedostala, za což se vám, které na něj čekáte, omlouvám.

První článek si můžete přečíst zde - Kanylové nitě: Chce to odvahu ke změně.

nite

nite

Přišel tedy den zákroku a já se těšila, že přijde změna. Nijak jsem v sobě neřešila, že to možná bude bolet, že budu oteklá nebo že se mi udělají modřiny. MUDr. Petra Moravcová mne na konzultaci vysvětlila, že tyto komplikace jsou velmi ojedinělé. Takže jsem tyto obavy vypustila.

nite

Vložila jsem se do rukou této zkušené dermatoložce a čekala jsem, co se bude dít… Až na operačním sále mne došlo, že se vlastně zákrok dělá bez anestezie, tedy bez „umrtvení“ pokožky, kudy povede kanyla tváří kanylovou niť. Anestezie jen lokální a to v místě, kde vstupují kanyly do kůže – v okolí vpichu v oblasti uší a na spánku. Tak to se přiznám, že jsem se zpotila. Najednou na vás ta realita sáhne a stejně už se nedá dělat nic jiného, než být statečná a nedat na sobě zdát náhlý stres. nite

Paní doktorka ale byla moc milá, vše mi názorně vysvětlila a ukázala. Následovala desinfekce obličeje a první vpich kanyly s nití. Začali jsme levou stranou. Vpich kanyly jsem necítila, pohyb kanyly v kožní řase v podstatě také ne – cítila jsem jen tlak. To, co jsem cítila, bylo, když se pomalu se pohybující kanyla těsně přiblížila do citlivého místa – svalového spojení, nervu… byly jsme domluvené, že ji na to hned upozorním, ona změní směr vedení kanyly a místu se vyhne. Takto jsem zvládla devět nití na levé straně. Následně i na pravé. Neříkám, že to bylo úplně bezbolestné, ale zvládnout se to dalo a to jsem „citlivka“. Paní doktorka zvolila více druhů nití. Každá niť má na konci háček a po své délce speciální zoubky, aby se mohla dobře „ukotvit“ na místě, kam ji kanyla v pokožce dopraví. Pro správné ukotvení a fixaci háčků v pokožce se musí niť po aplikaci do kůže malinko povytáhnout a zároveň zatlačit, aby se dobře fungovala ve výsledném liftingovém efektu.

nite

Když jsme po 20 minutách skončily „práci“ na levé straně obličeje, podala mi zrcadlo, abych se podívala, jak to vypadá. No, ze spánku mi trčely konce nití, tvář jsem měla po zákroku bolavou, ale když jsem viděla tu změnu, jak pokožka není povislá, usmála jsem se na půl úst, kam mi to tvář dovolila a řekla jsem „Krása, prosím pokračujte“... Takto proběhla i druhá část obličeje.

nite

Čas ambulantního zákroku – kolem 45 minut. Dermatoložka mi ještě ostříhala zbytky trčících 3D nití a umyla mi obličej od žluté desinfekce.  Pak jsem dostala speciální tlakovou masku, ve které jsem musela 5 dní chodit a spát, sundávat ji jen na krátko jen pro čas mytí. Také jsem musela nosit masku ještě měsíc na noc a moc nespat na boku, aby byl efekt co nejlepší, dokud nitě pěkně nezarostou. Maska se dala v pohodě z větší části zakrýt šátkem, noc se dala v pohodě přežít. K mému podivení se mi neudělaly otoky ani modřiny, paní doktorka byla prostě šikovná! Ano, asi týden mne po zákroku bolely tváře a bylo to hodně citlivé. První tři dny jsem nemohla moc otevírat pusu. Časem ale vše odešlo, bolesti, mimické omezení.

nite

Jestli si myslíte, že jsem moc trpěla a že to nemá cenu se takhle trápit, tak já odpovídám - ano, trochu jsem trpěla, dalo se to bez problémů přežít a bylo to pro krásu. A cenu to určitě mělo, aspoň pro mne. Nyní jsem 9 měsíců po zákroku a kanylové nitě stále drží.

nite

nite

Pro zákrok jsem si vybrala Plastickou kliniku Perfect Clinic. Díky naší dlouhodobé a kvalitní spolupráci jsem věděla, že tady to bude jistota a nebudu v sobě řešit, jestli jsem si vybrala to správné pracoviště. Dělali jsme tu mnoho reportáží z operace očních víček, plastiku nosu, šetrného odsátí tuků a já sama jsem tu byla na laserové operaci křečových žil. Všechny operace dopadly výborně a čtenářky, které zákrok prožily, následně úplně vykvetly do krásy. Měla jsem z toho vždy radost – jak když už se žena rozhodne, překoná strach a předsudky najednou zjistí, že to už měla udělat dávno. Protože je spokojená a krásná. A to bylo pro mne inspirující.

nite

Na některé otázky nebudu asi umět odborně odpovědět, mohu jen popsat své zkušenosti a pocity, zde jsou tedy vyjádření MUDr. Petra Moravcové:

Jaké jsou výhody moderní liftingové metody?

MUDr. Petra Moravcová z kliniky Perfect Clinic: „Touto „niťovou“ terapií jsme schopni tvarovat kontury obličeje, pozvednout ústní koutky, obočí i tváře, vyplnit vrásky obličeje a taktéž provést lifting krku, povadlého poprsí, valů paží, zadečku a stehen. Samozřejmě musí být splněna indikační kritéria, nestane se tak u každého. Je nutné si uvědomit, že stěžejní pro provedení tohoto typu ošetření je kvalita podkoží, a proto je někdy před aplikací nitě nutné použít speciální přípravky s obsahem aminokyseliny či kyseliny hyaluronové, které se dají aplikovat injekčně nebo ve formě drinku a které podkoží zregenerují a nastartují tvorbu kolagenu. Teprve pak je možné zákrok provést a předpokládat pěkný výsledek. U příliš tenkého podkoží může niť prosvítat, její zoubky se nemají kam uchytit a výsledek nemusí být ani pro jednu stranu uspokojivý.”

3D nitě, absolutní novinka

„Při vlastním výkonu je ideální použití nití více profilů a typů. Ty se liší nejen sílou nitě a délkou, ale i typem háčků či drážek. Jedná se o vstřebatelné kanylové 3D nitě, což je nová generace nití na bázi polidyoxanonu s liftingovými zoubky, které se zavádějí do kůže pomocí kanyl pouze z drobných vpichů v kůži, kterou pomocí lokálního anestetika znecitlivíme. Vše je tedy bezbolestné a v mikroskopickém provedení. Použité množství nití je individuální, nicméně nejde již o desítky, jak tomu bývalo a stále je u mezonití, ale jedná se v průměru o 5 až 10 nití do jedné poloviny obličeje. Konkrétní počet závisí na ošetřované lokalitě a požadovaném efektu,” říká MUDr. Moravcová.

Dr. Moravcová přibližuje další výhody 3D nití: „Tato technologie používá hned několik inovací. Za prvé se niť aplikuje pomocí kanyly, čímž se minimalizuje riziko traumatizace kůže a podkoží. Proto jsou modřiny a otoky minimální, na rozdíl od mononití, které se aplikují pomocí jehel. Menší dyskomfort v místě aplikace může trvat maximálně jeden až dva týdny. Za druhé jsou nitě značně silnější než mononitě používané dříve a mají zoubky nastavené různými směry. Jedny zajišťují lifting, jiné zpevňují a udržují dosažený výsledek. Za třetí lze délku nitě měnit podle velikosti obličeje pacienta.”

Čtěte také:

Reklama