Na pohlaví nezáleží, hlavně když učitel zaujme žáky. Tak vyznívá další příspěvek od čtenářky Aleny. Něco na tom bude.

Za příspěvek moc děkuju, milá Aleno. Kéž by takových ideálů bylo ve školách hodně...


Jelikož mám za sebou spoustu škol (ne že bych byla tak vzdělaná, ale nevěděla jsem, co chci - což občas nevím doposud :-)) a baví mne stále studovat, poznala jsem spoustu učitelů (profesorů). Musím říci, že na každé škole se našel alespoň jeden kantor ideál, který uměl zaujmout svou výukou a tím pádem mne i nezajímavý předmět bavil. Avšak za nejlepšího kantora považuji pana Štýrského z Univerzity Hradec Králové, který je mezi všemi oblíbený... Dokáže mluvit hodiny o daném předmětu (i s humorem) a celá posluchárna opravdu s velkým zájmem poslouchá.

Nemyslím si ale, že jsou dobří pouze páni učitelé... Poznala jsem i spoustu skvělých profesorek. Ale co se týče skladby učitelského sboru, mělo by to být vyrovnané - ženy i muži tak akorát. Z vlastní zkušenosti vím, že jen samé ženské na pracovišti není dobrá volba.

Já teda musím říci, že na vysoké mne učilo (a učí) více mužů než žen, ale na pohlaví mi opravdu nezáleží. Hlavně aby uměl kantor vtáhnout studenta do problematiky předmětu.

A film o učitelích? Líbil se mi Vyšší princip, Marečku podejte mi pero :-)

Krásný den přeje

Alena

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Kantor ideál.

  • Poznali jste v životě nějakého úžasného učitele?
  • Jaký by podle vás měl být ideální kantor?
  • Co by měl umět?
  • Mělo by být podle vás ve školství víc mužů?
  • Vzpomínáte na nějaký zajímavý film nebo scény z filmů o učitelích?

Na vaše příspěvky se budu těšit a jako obvykle jedna z vás za něj dostane pěkný dárek, knížku Pohádky, legendy a bajky severoamerických Indiánů (Gustav A. Konitzky). Pište dnes do 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je KANTOR IDEÁL. Předem děkuju!

kniha

Reklama