shutterstock-1939070752.jpgFoto: Shutterstock

Jak fungují?
Anti-age masážní pomůcky fungují tak, že cíleně masírují části obličeje a pomáhají tak relaxovat svalům, které jsou zbytečně stažené a tvoří tak nepěkné vrásky. Tato stimulace pleti pak zvyšuje cirkulaci krve, díky které se zvýší produkce kolagenu a elastinu, látek, které pleť vyplňují a zachovávají její elasticitu. Mimo to dokáží skvěle rozproudit lymfu, která pomáhá odstranit toxické látky z organismu, a odstraňují i odumřelé kožní buňky.

Gua sha

Tato krásně tvarovaná pomůcka z přírodního kamene si vás okamžitě získá. Je určená k masáži obličeje jemnými, ale kontrolovanými tahy, které vedete vždy jedním směrem z bodu A do bodu B. Tím rozproudíte lymfu, zmírníte otoky a vyhladíte kontury obličeje. Gua shu používali již starověcí Číňané, kteří masáží podporovali i proudění vnitřní energie, tzv. „čchi“. Při masáži vždy používejte masážní olej vhodný na obličej a na gua shu zbytečně netlačte.

shutterstock-1929894605.jpg

Foto: Shutterstock

Roller

Podobně jako gua sha je i roller z přírodního kamene, který představuje malý váleček, kterým pleť velice jemně masírujte. Pro ještě lepší pocit kámen vložte před použitím do lednice, aby vás při masáži příjemně chladil. Roller je také ideální k zapracování séra či krému.

shutterstock-1701582529.jpg

Foto: Shutterstock

Kansa wand

Kansa wand pochází z Indie z dob bronzové a přezdívá se mu také „kovový zvon“ podle tibetských gongů, které jsou ze stejného materiálu. V ajurvédě je bronz považován za léčivý kov. Jeho kouzlo tkví v tom, že dokáže udržovat rovnováhu pH naší pleti. Pokud je pleť v nerovnováze, může být citlivá nebo zarudlá a s těmito problémy nám právě kansa wand může pomoci. V dávných dobách se používalo také bronzové nádobí, kdy bronz pomáhal s trávením nebo filtrováním vody.

634d501490797Vystrizek.png

Foto: Se souhlasem Kaarigar

Zdroj: autorka článku, Byrdie

Reklama