Kdybych měla odpovědět na otázku, kterou dovolenou jsem si užila nejvíc, bez váhání bych odpověděla: „Když jsem byla sama na Kanárech.“

Zpočátku mi připadalo absurdní jet sama, nemít s kým sdílet zážitky, ale brzy jsem si  uvědomila, že to byla ta nejlepší relaxace, jakou jsem si mohla přát.

 

Vybrala jsem Gran Canarii, letovisko Playa del Inglés, a v něm starý sympatický hotýlek. Tak nějak jsem si představovala rajskou oázu.

Byl ve starém kanárském stylu s nádherným atriem a palmovou zahradou. Vlídně mě přijala do své zelené náruče. Rozmanitost pěstěné vegetace, kaskády rozkvetlých buganvilií, zurčení potůčků a vzrostlé palmy s divoce žijícími papoušky jen umocňovaly exotickou atmosféru.

 

Okouzlující nálada zahrady mě doprovodila až do pokoje zařízeného stylovým nábytkem, provoněného pro mě neznámou vůní tropického dřeva a koření. Ta vůně se mi vsákla do oblečení i do paměti. Chtěla bych takový parfém.

 

Ráno jsem vyrazila na obhlídku pláží. Cestou jsem si připadala jako bohyně.

Už jsem pomalu zapomněla, jaké to je, když se za mnou muži otáčí. Najednou jsem se cítila mladá, krásná, žádoucí. Nesla jsem se jako pávice. Že by to bylo tím místem, napila jsem se snad zázračné vody?

Ne, brzy jsem pochopila, že jsem v celém letovisku nejmladší. :-)

 

Samozřejmě přeháním, ale ani to nemohlo srazit mé nově nabyté sebevědomí. Bylo mi krásně. Jako v nějakém snu. Zula jsem si sandály, vykasala sukni a šla bosa v písečku hladkém jako samet.

Za mnou zůstávaly starosti i únava jako stopy, co vlny spláchnou rychleji, než se otočíte.

Šla jsem po nekonečně dlouhé pláži z Playa del Inglés pískem tmavým jako černá mouka, přebalancovala po kamenitých výběžcích z rozmanitých oblázků a došla až k místům, kde písek začal zlátnout a zvedat se do fantastických pouštních dun v Maspalomas.

 

To byste nevěřili, co všechno se dá vidět a  zažít na jedné jediné pláži. Aby ne, když je dlouhá bezmála devět kilometrů.

Tady máte na vybranou. Být mezi lidmi, i sama. Záleží jen na vás.

Své soukromí si tu najdou i milovníci slunění bez plavek.

Staví si v dunách kuriózní kamenná „hnízdečka“, která je chrání před všudypřítomným pískem i nechtěnými zraky pouštních turistů, co neúnavně zdolávají naváté kopce.

 

Ale stejně to může být místo jako stvořené pro rodiny s dětmi. Pláže jsou mělké, čisté a perfektně udržované.

Když vás omrzí koupání a opalování, můžete se vyřádit na různých vodních atrakcích nebo vyrazit do blízkého okolí na výlety.

Ať už na velbloudí farmu, do ZOO, do tropického ráje plného pestrobarevných papoušků nebo do některého z mnoha aquaparků.

 

Vždyť jsem vám říkala, že pro každého se tu najde kousek vysněného ráje.

 

Jak se na Kanárské ostrovy dostat?

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025.

 

 

 

 

Reklama