Všechny dovolené, které prožila, považuje čtenářka Maryene za ideální. Tu nejkrásnější strávila na Kanárech. Podívejte se na super fotky z ostrova Fuerteventura!

Další přispavatelkou k dnešnímu tématu je Maryene. Takhle si užila ostrov Fuerteventura...


Hezký den všem v redakci, všem dnes přítomným ženám a hlavně těm, které jejich ideální dovolená teprve čeká.

S rodiči jsme na dovolenou, bohužel, nikdy nejezdili. Škoda, moc bych jim to přála, zasloužili by si to, ale znali jenom práci. Další dovolené, které jsem absolvovala, bych dnes s odstupem času mohla nazvat všechny jako ideální. Ráda cestuji a nejraději jsem pobývala na dovolené se svými dětmi. S nimi nikdy o zážitky nebyla nouze. Ať už to bylo u nás v ČR nebo také na nezapomenutelných dovolených ve Vysokých Tatrách nebo ve Slovenském Ráji, ale i v italských a chorvatských kempech u Jadranu. Naše děti byly vždycky velmi živé, takže jsme museli neustále poznávat něco nového, nevydržely na jednom místě. Jezdili jsme na motorových člunech i na obrovských lodích, sjížděli řeky nebo prozkoumávali rozpálen á pohoří i uličky přímořských městeček. Byly to krásné časy.

Nejraději ale vzpomínám na naši dovolenou, na kterou jsem původně vůbec nechtěla jet, protože jsme prožívali v rodině dost smutné období. Pozval mě na ni nejstarší syn a jeli jsme ve složení moji tři synové a já. Byla to nakonec ta nejkrásnější dovolená a na nejkrásnějším ostrově, který jsem doposud poznala. Přestože člověk smutku nikam neuteče a vozí si ho stále s sebou, kanárský ostrov Fuerteventura mi učaroval a dal mi alespoň na chvíli zapomenout na rodinnou tragédii. Znovu jsme se tady s klukama naučili smát.

kanarske ostrovy

Celé dny jsme se brouzdali podél nekonečného pobřeží v bílém písku a měli hodně času si povídat o životě. Slézali jsme opět i strmé skály a nacházeli v sobě znovu fyzické síly, které jakoby odešly spolu s psychickým vyčerpáním minulých týdnů. Snažili jsme se společně hledat smysl života. Díky svým dětem, jsem tady, daleko od domova, znovu našla chuť a sílu žít. Proto bych mohla říct, že to byla vlastně ideální dovolená.

ostrov

Proč? Snad proto, že jsem znovu našla tu chuť znovu žít a radovat se z každého nového dne. Snad k tomu pomohlo i jižní slunce v době, kdy už u nás panovaly podzimní plískanice, možná mi všudy přítomný vítr pomohl odnést psychickou tíhu, která mě dusila a nedovolovala znovu se pořádně nadechnout. A ideální byla především proto, že jsem mohla každou minutu prožívat a povídat si se svými dětmi. Mnohé dospělé děti už se spíš brání jet se svými rodiči kamkoliv, natož na dovolenou, ale u nás to bylo vzájemné. Ten pocit, že můžeme být spolu, tady, kde nás netíží žádné povinnosti a můžeme se zcela věnovat jeden druhému.V noci, pod jižní oblohou a za nekonečn&eacu te;ho dunění oceánu si říct to, k čemu bychom jindy a jinde nenašli čas a možná ani odvahu.

kluci

Možná by měla být ideální dovolená taková, kdy si budeme užívat plnými doušky slastí života a budeme obklopeni stejně veselými lidmi. Pro mě to byl ale pravý opak. Nalezení klidu nejen na dovolené, ale i v sobě.

honzik

Od té doby jsem zažila ještě několik krásných dovolených, které měly velmi blízko k přívlastku ideální. Například s mým současným manželem na pobřeží portugalského Algarve nebo až na „konci světa“ na Cabo de Roca. O tom snad někdy příště.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7.6.2013: Vaše ideální dovolená

uprostred_snezeniNapište mi, zda jste zažila ideální dovolenou jak probíhala. Prožila jste ji...

  • Sama?
  • S partnerem?
  • S dětmi?
  • S rodiči?
  • S přáteli?
  • S někým jiným?

Své příspěvky formou příběhu (doplněného třeba i jednou, dvěma fotkami z této dovolené) posílejte na notoricky známou e-mailovou adresu redakce. Chcete-li mít šanci na uveřejnění a tedy i možnost získat dárek, napište nejpozději do 7.6.2013 a 15.00 hodin. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, lépe delší. A jaký že můžete získat dárek? Tentokrát je to pěkná knížka (třeba na dovolenou): původní česká detektivka Františka Uhera Uprostřed sněžení (vydala MOBA).

A pokud jste ideální dovolenou ještě neprožila, popusťte uzdu fantazii a napište, jak byste si ji představovala?

Reklama