Co znamená titulek? Prozradím jen to, že tu máme další dva příspěvky, jsou od čtenářek mamaoma a Heleny. Jedna tvrdí, že hudební sluch nemá, druhá zas neumí noty. Víc si můžete přečíst samy.

Milé dámy, moc vám děkuju za příspěvky, to jsem se pobavila. :-) Přeju krásný den.


Dobrý den - hned varuji: hudební sluch nemám a kdybych se odhodlala zpívat, začne určitě pršet.

A tak je divné, že moje dcera několik let zpívala ve sboru. Zato ale syn přinesl kdysi ze školy poznámku: je nedostačující ve zpěvu. A manžel odepsal: Paní učitelko - ať děláme co děláme - kanár z něho nebude! A kvůli této odpovědi byl volán až k ředitelce školy - a zde se teprve dozvěděl, že poznámka nebyla za zpívání, ale za nějakou teorii. A já - po těžkém úrazu hlavy - už hudbu nemusím vůbec! Proto mám přes 20 let rozhlas oficielně odhlášen - a také v TV hudební přenosy a vystoupení vypínám - i bez hudby se musí žít.

mamaoma


Ahoj všem,

jestli mám hudební sluch? Já mám absolutní sluch. Roky jsem zpívala ve školním sboru, a notu neumím ani jednu :-). Naše učitelka to vždy zahrála na klavír a zazpívala, to mi stačilo.....Na střední škole jsem dokonce vyhrála nějakou tu pěveckou soutěž v rámci Prahy, ale dál mě to nikam netáhlo.

K hudebním nástrojům mě nikdy nikdo nevedl, ale musím uznat, že mě to dnes mrzí. Líbilo by se hrát třeba na housle, nebo na Harfu :-)

Nabízela jsem to nedávno synovi (12), když jsem ho čekala, měla jsem pocit, že se mi narodí malý Elf, a vylezl ze mě vzteklý trpaslík, který místo chrastítka pokukoval po pohrabáči a sekyrce ležící vedle kamen. Nad touto historkou se taky málem potrhal smíchy, že by měl hrát na Harfu...

Zpíváme si ale doma často, a taky tančíme, nejraději nějaké španělsko nebo Irsko, to je krása....

Helena

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Máte hudební sluch?

  • Máte ráda muziku?
  • A máte hudební sluch?
  • Hrajete (hrála jste) na nějaký hudební nástroj?
  • Zpíváte si?
  • Máte nějakou historku spojenou se sluchem?

rexrexProsím, další příspěvky už neposílejte. Na jednu z vás zanedlouho čekají dva antiperspiranty, Rexona Woman Sexy (pro vás) a Rexona men quantum (pro vašeho muže).

 

Reklama