64fee238654beobrazek.png
Foto: Shutterstock

Keanu Reeves

64fed947459d5obrazek.png
Foto: Shutterstock

Keanu je kanadský herec a muzikant. Ačkoli se narodil v Bejrútu, své mládí strávil v Torontu, kde žil až do svých dvaceti let. V té době se objevil ve své první seriálové roli a o dva roky později přišla také první filmová role. Největší slávu herci však pravděpodobně přinesla role v akčním sci-fi z roku 1999 s názvem Matrix. Velice oblíbené je ale například také romantické drama Dům u jezera a v současné době můžeme Keanu Reevese sledovat jako Johna Wicka, nájemného vraha ze stejnojmenné filmové série.

Můžeme se asi shodnout na tom, že herce milujeme nejen kvůli jeho hereckému umu a kráse, za kterou mohou z části také jeho čínsko-havajské kořeny, ale především pro jeho povahu, nezištnost a četnou charitativní pomoc.

Jim Carrey

64fed95f5ce2bobrazek.png
Foto: Shutterstock

Také herec a komik Jim Carrey je kanadského původu a na kanadském chodníku slávy má svou hvězdu.

Jima pravděpodobně známe hlavně díky jeho klasickým rolím v komediích jako Blbý a blbější, Maska nebo Božský Bruce. Byla by ale škoda si ho zaškatulkovat pouze mezi komiky. Jim dokonale ztvárnil také dramatické role, mezi kterými vyniká například postava Joela ve filmu Věčný svit neposkvrněné mysli. Za životopisné komediální drama Miloše Formana s názvem Muž na měsíci získal Jim Carrey dokonce Zlatý glóbus. Stejnou cenou byl oceněn také za nejlepší mužský herecký výkon ve snímku Truman show.

Matthew Perry

64fed9888e374blobid0.png
Foto: Shutterstock

Představitel Chandlera Binga se sice narodil v Massachusetts, ale vychováván byl svou matkou v Ottawě a má také dvojí americko-kanadské občanství. Jeho rodiče se rozvedli ještě předtím, než se narodil a v patnácti letech se pak Matthew na nějaký čas přestěhoval z Kanady do USA za svým otcem. A právě zde se definitivně rozhodl stát hercem. První významnější role na sebe nenechala dlouho čekat a přišla už v roce 1988. Jeho nejznámější role je však již zmíněná role Chandlera Binga ze seriálu Přátelé. Pro mnoho lidí je dokonce postava Chandlera tou nejoblíbenější, a to díky nezapomenutelným hláškám a osobitému sarkastickému vtipu. Vzhledem k tomu, že mnoho těchto vtipů vzniklo právě díky improvizaci herce, je jasné, že je Matthew své nejznámější roli velice podobný.

Rachel McAdams

64fed9934e11fobrazek.png
Foto: Shutterstock

Seznam zakončíme překrásnou ženou kanadského původu, kterou je herečka Rachel McAdams. Že tato herečka dokáže ztvárnit jak potvoru, tak skvělou ženu jsme se přesvědčili při sledování filmů Protivný sprostý holky a Zápisník jedné lásky. Prvním filmem, ve kterém se ale Rachel objevila v jedné z hlavních rolí, byla komedie Žába k zulíbání.

V dětství měla tato herečka dvě vášně, tou první bylo krasobruslení a tou druhou herectví. Jsme rádi, že nakonec zvítězila druhá možnost a my nyní můžeme Rachem McAdams sledovat v mnoha dobrých filmech.

Zdroj info: glamour, wikipedie, čsfd

Čtěte také: 

Reklama