Web je otevřený všem neziskovým organizacím, které pečují o seniory nebo pro ně vytvářejí obsah. Funguje jako rozcestník, který poskytuje jednoduchým způsobem přehledné a užitečné informace z nejrůznějších oblastí. Jsou zde ke zhlédnutí praktická fyzická cvičení, kurzy jógy, online kurzy počítačové gramotnosti, online hry, jako jsou například křížovky, sudoku, ale také odkazy na divadelní představení, která je možné vidět místo v divadle na počítači. Web 5e8c7cb62b95eobrazek.pngwww.vsechnodobry.cz zavede návštěvníky i do virtuálních galerií a muzeí, poskytuje zdarma ke stažení širokou škálu e-knih. Za pozornost stojí také odkaz na pozdravy herců (T. Medvecká, J. Čenský, P. Kostka a C. Mayerová a další), kteří vzkazují svým vrstevníkům: „Společně to dáme! Zvládnem to!“

Hlavní část webu tvoří informace o tom, kam mohou senioři zavolat v případě, že chtějí pomoci ať už s nákupy, či v tíživé psychické situaci. Krizové linky i další aktivity zde nabízí specializované organizace, například Elpida nebo ŽIVOT 90. „Ocenili jsme rychlost, vstřícnost a okamžité pochopení současných problémů,“ uvedl ke spolupráci s rodinnou nadací Karla Komárka Jaroslav Lorman, ředitel ŽIVOT 90.

Dostat web www.vsechnodobry.cz do povědomí seniorů si klade za cíl kampaň, která začne v tomto týdnu v TV NOVA a TV Barrandov. „Hned na začátku koronakrize nám bylo jasné, že musíme jednat rychle. Spojili jsme se s ŽIVOTem 90 a nadačním fondem Via Clarita a rozjeli dva projekty pro seniory. Granty a osvětu. Už dnes je vidět, že informační technologie se díky pandemii dostávají významněji i k seniorům. Proto jsme přesvědčeni, že nový web pro ně bude zdrojem dobré nálady, inspirace a povzbuzení. I po skončení pandemie bude tato skupina našich spoluobčanů ohrožená nejen nemocí, ale i důsledky izolace. A my si přejeme, aby jim ve společnosti webu vsechnodobry.cz bylo veseleji,“ říká Luboš Veselý, ředitel rodinné nadace manželů Komárkových.

Web je otevřený pro všechny organizace, které nabízejí bezplatné online aktivity pro seniory.

Své náměty mohou posílat na email: vsechnodobry@komarekfoundation.org.
5e8c71ec8ef01obrazek.png

Reklama