profimedia-0624222615-seznam.jpg
Foto: Profimedia

Kamínky, případně jiné šperky na zubech, nejsou žádnou novinkou… Nosily se již před několika lety a to nejen na rapové scéně. Trend těchto kamínků sahá do Korey kolem roku 2000, kdy jej Korejci vymysleli jako velmi roztomilý a hezký doplněk. Letos se ale vrátily na výslunní a zdobí úsměvy napříč světem celebrit i virálních videích na TikToku. Od jednoduchého kamínku se na zuby aplikují i různé obrazce a symboly, jako jsou motýlci, srdíčka nebo hvězdičky.

profimedia-0727126993-seznam.jpg

Foto: Bella Hadid, Profimedia

Jednoduchý kamínek na zubech můžeme už několik měsíců vidět u modelky Belly Hadid, která tak strhla ještě více pozornosti na svůj úsměv. Výraznými kamínky poseté zoubky má i španělské zpěvačka Rosalia, která například zvýraznila své přední zuby motýlkem.

Kamínek může na zubu zůstat měsíce i roky, záleží na jeho aplikaci. Odpadne sám nebo ho musí sundat zubař. Zubaři se ale shodují na tom, že okrasu na zubech obecně nedoporučují. Kromě toho, že kamínek může být po odpadnutí vdechnut, mohou se okolo něj zachytávat zbytky jídla a tím se i shlukovat bakterie, které zubu následně uškodí. Je proto nutné dbát na zvýšenou hygienu a zub okolo kamínku důkladně čistit, aby se zamezilo tvorbě plaku.

Zdroj: autorka článku, InStyle, Korea by me

Reklama