Zajímavý příspěvek k tématu, včetně dobrých babských rad a receptů, přišel od další pisatelky , jejiž nick je Kamila-chave80. Hned v úvodu začíná onou pověrou o vlivu úplňku na bolest hlavy. Je pravdivá nebo není?

Na toto téma jsem se rozhodla napsat po tom, co jsem viděla v televizi reportáž s nějakým doktorem a zrovna tam mluvili o vlivu úplňku na člověka. 
Říkal, že je to úplný nesmysl, akorát že třeba lidé nemohou spát, protože je více světla, špatně se jim kvůli tomu spí a pak jsou nevyspalí a unavení, popřípadě vás může bolet hlava.

Moje dobrá kamarádka by mu ale ihned oponovala. Na úplněk totiž trpí jako zvíře. Už den před tím se jí točí hlava a v den úplňku jí je špatně a má těžkou migrénu. Musí si brávat i v práci volno, protože nemůže ani vstát z postele.
Ale celkem jí pomáhá zázrak jménem voda s citronem a cukrem. To pije celou tu dobu,co jí je špatně a chválí si to. 
Vždycky si dělá srandu, že alespoň jednu výhodu to má, a to tu, že vždycky zhubne tak 2 kg. Ale to jí nezávidím, raději budu o ty dvě kila těžší, než tak trpět.

Moje babička i prababička nesnášely, když nás mamka kurýrovala léky. Jen penicilin na angínu respektovaly. Na jakékoliv bolesti používaly odvary z bylinek, domácí mastičky a krémy. Musím říct,že byly odbornice na všechno a naštěstí já, zvědavé dítko, jsem se něco přiučila a dodnes z toho čerpám.

Takže já radím heřmánek, meduňku a kapku mátového oleje na spánky a čelo-jemně vmasírovat.
Kamarádka radí z vlastní zkušenosti pití vody s citronem a cukrem.

Jen chci podotknout, že sousedku z paneláku pobolívala hlava asi 2 měsíce a nakonec měla nález v hlavě, takže dlouhodobé bolesti nepodceňovat a mazat k lékaři.

Nakonec chci napsat, že jsem ráda, že ty moje babinky poznaly a zažily kdejaké bolesti, a znaly na ně recepty, které využíváme celá rodina.

Kamila-chave80

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Tak to jsou rady nad zlato, moc děkujeme. Já jsem včera po dlouhé době prožila úplněk v klidu, ale příště aspoň budu vědět.
Kamarádku moc pozdravujte a važte si rady vašich babiček – jsou skvělé !!
Pěkné dny bez jakékoliv bolesti...
Saša

Téma dnešního dne: Bolesti hlavy (nejen za úplňku)

  • Trpíte na bolesti hlavy?
  • Kdy nejvíc?
  • Jsou bolesti opakované nebo ojedinělé?
  • Má na vás vliv třeba právě zmiňovaný úplněk?
  • Trpěla (trpí) bolestmi hlavy i vaše maminka, babička?
  • Jak se s ní vypořádáváte?
    Bylinkami, spánkem, tabletkami?

Téma je to bolestné, ale bohužel časté.

Těším se na vaše příspěvky i rady, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným kosmetickým dárkem / pro sebe nebo pro kamarádku …

dddd

 

 

 

Reklama