Provázejí lidstvo již od jeho zrození... Jejich tajemnou a nádhernou sílu využívali již staří Egypťané a Řekové. Věřili, že s jejich pomocí poznají lépe tajemství přírody, ochrání se před zlými úmysly a dosáhnou svých nejtajnějších snů. Každá čarodějka se jimi obklopuje, protože přinášejí ochranu, sílu a podporují magické schopnosti.

kameny1

Skrývá se v nich energie a paprsky starodávného Slunce. Existují ve všech myslitelných barevných odstínech. Vládcové a vysocí kněží se jimi obklopovali, protože zastupovaly ty ctnosti, kterými tito lidé měli oplývat. Propadli jim lidé všech vrstev a barev pleti. Byly tu od počátku věků a stále budou s námi... Ano, tušíte správně, povíme si několik vět o kamenech...

Barevné kamínky nás přitahovaly už v dětství

Asi každý z nás, když se vrátí do svého dětství, vzpomene si na to, jak na pískovišti důkladně zkoumal zajímavě barevný kamínek. Stejně tak, když vyrazil do přírody, nosil si z procházky nacpané kapsy bílých křemenů, nádherně hladkých oblázků z řeky a duhových kousků žuly. Naše fascinace tajemnou krásou kamenů se ale později kamsi vytratila, byla nahrazena jinými zájmy a zasunuta někam daleko spolu s prvními odřenými koleny a první pusou...

kameny2

Některým však tato vášeň vydržela až do dospělosti a svůj život zasvětili zkoumání tajemné energie vyzařující z každého jednotlivého druhu kamene. Říkáte si, co je na nich tak zajímavého? Hned vám to povíme!

A přitahují nási i v dospělosti. Proč?

Každý kámen je něčím výjimečný. Každý dokáže léčit jinou bolístku fyzického těla nebo trápení duše. Jejich síla je jemná a přitom velmi důsledná a stálá. Vždy nám poskytnou oporu, vstřebají negativní energii a dodají čistou sílu přírody a lásky.

Asi nejznámějším zástupcem drahých kamenů je průzračně čistý křišťál. Jeho energie je očistná, na naši duši působí jako výkonný vysavač, kterých ze všech koutů naší mysli odstraní nánosy špatných pocitů, negativních emocí, strachů a nahradí je průzračnou čistotou, láskou a radostí ze života. Jeho síla umí zahnat všechny bolesti našeho těla, pomáhá při migrénách, bolestech svalů, popáleninách, jeho voda tiší rozbouřený žaludek a přikládání krystalu křišťálu na bolavá místa léčíme energetické blokády.

kameny: křišťál

O použití kamenů byly popsány již tisíce stránek knih - my vám poradíme v základních bodech, jak je používat a načerpat co nejvíce jejich magické energie:

  • před prací s kameny si vždy umyjte ruce a představujte si, že společně s odtékající vodou z vás odchází i napětí a stres
  • sedněte si a nebo lehněte na klidné místo, můžete si pustit tichou meditační hudbu, zapalte voňavé svíčky
  • vezměte vybraný kámen do dlaní a nechte své tělesné teplo zahřát kámen na vaši teplotu
  • počkejte si, až ucítíte jemné vibrace nebo energii kamene
  • poté můžete začít kamínek přikládat na bolestivá místa, nebo zahájit meditaci
  • po práci ještě zůstaňte v klidu a vnímejte co s vaším tělem energie kamene udělala, co změnila a které části vašeho těla nebo duše nejvíce prospěla
  • poté kamínek opláchněte pod proudem vlažné vody a nechte na slunečním nebo měsíčním světle znovu nabít.

kameny_hematit

5 nejznámějších kamenů, aneb 5 základních potřeb každého člověka

Křišťál = zdraví
Růženín = láska a partnerství
Měsíční kámen = mateřství a děti
Olivín = bohatství a úspěch
Granát = energie, vášeň

Pamatujte si, že každý kámen je speciální a může být využit pro jiný účel. Avšak všechny kameny potřebují alespoň občas „vypustit“ nashromážděnou negativní energii ze svého okolí a nabít znovu ve slunečních nebo měsíčních paprscích. Nebojte se s kamínky experimentovat a zařadit je do svého každodenního života - přinesou vám spoustu nádherné a čisté energie, lásky a rozzáří vás i váš domov.

Karolína Májová

Zdroj a foto: www.kamenyprozdravi.cz

Čtěte také:

Reklama