Mnoho z nás má v oblibě drahé kameny. Nosíme je po kapsách, v přívěsku, náramku, nebo je jen tak ukládáme doma na místa, na kterých nás těší i jen pohled na ně. Jak vybrat ten správný   drahokam? Při výběru můžeme zvolit kámen třeba podle měsíce narození.

Dle tabulky, která obsahuje dlouhý soupis kamenů ke každému znamení a je sestavená podle různých historických zdrojů (východní, západní, arabské a pod.) a opírá se o znalosti dávných učenců, nalezneme příslušný kámen. Nyní se nacházíme ve znamení blíženců, jsme-li narozeni v tomto letním měsíci, je naším kamenem stonekočičí oko, achát, tyrkys (dle spisů z 15. až 20. stol) potom perla, alexandrit a měsíční kámen. Podle starého vědění doloženého poznatky z České kotliny ještě i tygří oko a achát.

Při výběru našeho správného kamene bychom ale měli z hrstky doporučených volit především intuitivně. A jsou i mistři, kteří říkají, že barva kamene, který nás nějakým způsobem přitahuje, odráží náš charakter. Přiznám se, že mé nejoblíbenější kameny mají fialovou, světlounce zelenou a bílou či mléčnou barvu. Před časem si mě takto  mocnou a nesmlouvavou silou přitáhl měsíční kámen, jeho kouzelné vzezření mě upoutalo navždy.

Podle různých zdrojů lidé hledali magické prostředky odjakživa. Takové, které by je pomáhaly léčit nebo chránit. Kameny jsou totiž tím, co nás prý z fyzické podstaty spojuje s vesmírem, resp. s okolními planetami. Právě kameny, podle dochovaných zápisků, představují něco pevného a zároveň velmi pestrého, co může zhmotňovat oblohu u nás na zemi. Oblohu, které se můžeme fyzicky dotknout, kterou si můžeme nosit při sobě. :-)

Podle webu Tarot. cz - tradice od Mezopotámie až po Řím, ve kterých se přisuzovaly kamenům různé schopnosti, se oblibu kamenů snažilo potlačit křesťanství. To přišlo s tezí dvanácti drahých kamenů označovaných jako základní kameny Nového Jeruzaléma. Tak jako dříve byly kameny připisovány bohům nebo planetám, byly v křesťanství nově spojeny se dvanácti apoštoly.

Pokud si budeme vybírat kámen podle doporučení v souvislosti s měsícem narození, dostojíme tak staré moudrosti. Pokud si budeme vybírat pocitově, vyslechneme tak mnohdy tichý hlas vlastní duše.

Údajně existovalo dříve i doporučení vlastnit dvanáct kamenů, abychom mohli na každý měsíc nosit jiný. Já sama si doporučení moudrých učenců přečtu velmi ráda, a když se mi pak stane i to, že si mě kámen sám zavolá - v mém případě ten měsíční - vím, je vše v naprostém pořádku. Narodila jsem se totiž 21. června. A tím se celý kruh uzavírá. :-)

Reklama