Znamení zvěrokruhu se posunulo opět o jedno políčko do letního kardinálního raka. S rakem mám já sama velmi osobní vztah, byl v něm narozen můj děda, můj tatínek, můj bývalý manžel, můj syn a já sama ho mám v horoskopu také velmi silně obsazený.

kámenPodle výkladu astrologa Vítka Kuntoše, se kterým se často setkáváte na stránkách Žena-in.cz, v něm sídlí mé vztahy a rodina. Rak má mnoho kvalitních a dobrých vlastností, ovšem jeho temná stránka také stojí za to, pokud převáží nad tou světlejší.
Podle karmických problémů od Hany Greil rak pod vlivem špatné karmy je osobou, u které se rodičovská láska stává monstrem (tuto pasáž miluje zvlášť má dcera ). Takový rak sedí na rozvoji svého dítěte jako kvočna na vejcích, nedovolí žádnou sebejistotu, v povolání se stává tyranem, který chce přirozeně to nejlepší pro sebe. Nejraději by celou svoji rodinu zavřel do krytu a zabránil každému vlivu z venku. Když se jeho karma obrátí proti němu, cítí všude nebezpečí a trpí představami, že jej někdo pronásleduje. K tomu ještě přijde strašná vášeň shromaždovat. Nic se nezahodí, mohlo by se to někdy hodit... Ano, občas v sobě nějaký podobný vliv i zaznamenám :-), ale nic není definitivní, a pokud si, milí raci, kteří máte stín své karmy v povědomí, vykasáte rukávy a pustíte se do práce sami na sobě, odměna se jistě dostaví.

U této práce můžete požádat o pomoc či posilu nějaký z polodrahokamů, které vám nyní představujeme:

  • Jaspis – činí raka přístupným darům matky přírody, která nás živí a ochraňuje. Podporuje jeho ochotu ji hájit a pečovat o ni, aniž by za to očekávala odměnu. Posiluje jeho výdrž a smysl pro realitu.
  • Avanturín – uklidňuje emocionální zmatky, kterým se rak často cítí vystaven kvůli své přílišné citlivosti. Prohlubuje jeho vztah k silám působícím v přírodě a umožňuje mu čerpat z ní klid a sílu.
  • Korál – dodává rakovi stabilitu a sebejistotu. Zároveň mu pomáhá zbavit se nepružných emocionálních struktur a přizpůsobit se měnícím se životním podmínkám.
  • Jadeit – vyrovnává s harmonizuje pocity zrozence ve znamení raka tak, aby se s větším klidem a vnímavosti věnoval krásám světa a nechal je na sebe intenzivněji působit. Dává mu sílu správným způsobem rozdělovat dary svého srdce.
  • Karneol – patří k rakovi podle indiánské tradice, s jeho pomocí se dokáže snadněji oprostit od minulosti, být přístupnější současnosti a budoucnosti a s důvěrou se nechat unášet životem. Podporuje trvalost jeho citů (bez přílišného lpění) a také schopnost ztvárnit tvůrčím způsobem vlastní vjemy a pocity. 

Čtěte také:

Reklama