Spolu s tímto poznatkem jsem při hledání nějakého dalšího zajímavého nerostu, který bych vám ráda představila, našla v knize o kamenech prazvláštní kámen - achát turritella.

Z mého estetického hlediska, člověka milujícího světlé zářící drahokamy, je tento dar matky přírody spíše nepříliš vzhledným kouskem, ale jako již po tolikáté svým obsahem a vlastnostmi - unikát!

Turittella je podle čarodějů kamenem pomáhajícím přežít.

Jeho skrytou schopností je přinášet úlevu při tělesném vyčerpání, z hlediska fyzického jeho síla působí na otoky rukou i nohou. Z různých léčitelských pramenů tento polodrahokam pomáhá při vyrážkách, křečových žílách, sexuálních poruchách a potížích spojených se stárnutím. Doporučen je i jako pomocník při problémech s trávením, střevních katarech a bolestivých žlučových kamenech. Turritella má z hlediska magické roviny sílu pomáhat překonávat dávné zármutky, jež stojí v cestě navázání harmonických vztahů. Podle vědmy Cassandry Eason léčíme-li druhé - může tento kámen nošený v kapse či ve váčku odemknout hluboko ukryté trauma, jenž se projevuje fyzickými symptomy a fobiemi.

Podle jejího doporučení je dobré umístit turritellu do středu vašeho domova, aby pomáhal spojit vaši rodinu dohromady a abyste vy sami dokázali zapustit kořeny.

O tomto významném nerostu je mezi kouzelníky známé, že je považován za krystal, v němž se ukládají záznamy o všem, co se přihodilo. Má moc zprostředkovat nám vzpomínky viděné ve snu, ve kterých můžeme vstoupit do minulých světů a minulých životů.

Dávné i současné pojednání o turritelle říkají, že přináší spojení s vaší osobní minulostí, s předky, s domovem a se zemí, odkud pocházíte.

Pokud tento kámen zakopeme do zpustošené a jedovatými látkami zamořené země, má moc takový prostor léčit! A podle některých učenců můžeme kámen položit i na mapu nebo fotografii místa, jež je vystaveno nebezpečí. Turritellu je dobré věnovat jako dárek jedinci, který se neustále staví do role oběti. Tento nerost je vhodný i k meditaci, podle věhlasné vědmy totiž upřený pohled na něj dokáže navodit trans a jeho síly a schopností se s úspěchem využívá i při terapeutické hypnóze, pokud je pro vás těžké se uvolnit.

Turritella je podle lidí komunikujících s kameny skvělý krystal pro zlepšování plodnosti, jeho vyzařování zlepšuje naději na oplodnění in vitro, umělé oplodnění nebo při dalších terapiích spojených s plodností…

Tento achát se silnou vrstvou zkamenělých mušlí je pradávným svědkem starých a dávných časů, možná i časů, kdy draci a jiné dnes již bájné bytosti obývali naši planetu naprosto přirozeně. Mimo již výše zmíněné je nerostem, který v sobě nese duchovní inspiraci - uvědomuji si své kořeny a díky tomu mohu sílit a růst dál podle svých vlastních představ…

Reklama