Drahé kameny… V létě mi sice bude již 46 let a drahé kameny jsem milovala odjakživa, ale i tak se mi celkem často stává, že se mi do cesty připlete nějaký, který mě doslova dostane. O jednom takovém bych vám nyní ráda něco napsala.

ShatuckittMěla jsem období, kdy jsem se jimi v podstatě obklopovala. Tuze ráda jsem chodila do obchůdků, kde je prodávali, a už jen atmosféra takového místa mě naplňovala skvělým pocitem. Tato místa ráda navštěvuji dodnes, ale již nehromadím, mnoho mých bývalých kamenů jsem vrátila zemi, ale neskonalý obdiv ve mně přetrvává dodnes. 

Kamenem, o kterém budu dnes psát, je zajímavý šatukit. Naše seznámení proběhlo prostřednictvím knihy Cassandry Easonové, světově uznávané bílé čarodějky a odbornice na kameny i na léčení pomocí těchto magických nerostů. Podle jejího učení fungují krystaly jako psychické zesilovače vaší energie a sebejistoty. Současně od vás mohou odhánět negativní energie, díky čemuž na vás budou druzí pohlížet s větším respektem. Každý krystal pracuje v rámci interakce s energetickým polem svého nositele. Díky tomu něčím obohatí váš svět, kdykoliv jej budete používat, říká v publikaci Kameny pro lásku a vztahy Cassandra.

Pro mnohé možná neznámý krasavec šatukit byl poprvé nalezen v měděných dolech v Bisbee, v americké Arizoně, v dole Shattuck - odsud pochází jeho pro nás možná nezvyklé jméno. V současnosti se ovšem do světa dováží z dalekého Konga. I z tohoto důvodu je relativně vzácný. Z hlediska účinků na naše tělesné schránky výborně působí na uši, nos a krk. Zvláště máte-li oteklé žlázy, záněty mandlí a potíže s ústy, zuby či dásněmi. Také pomáhá při potížích se srážlivostí krve, artritidou a revmatismem.

Z pozice účinků psychických je schopen nás zbavit potřeby lpění na minulosti. Kdo z nás by neznal lpění na minulosti… :-) Šatukit může být úžasným pomocníkem v situacích, kdy je potřeba se vyrovnat s rozpadem vztahu nebo čekáním na někoho, kdo se nikdy nebude chtít vázat. 

Shatuckitt

Jeho magické schopnosti jsou také významné, pomáhá nám při zlepšování schopnosti automatického psaní, podle bílé čarodějky Cassandry je dobré podržet šatukit v ruce, kterou nepíšeme. Do druhé ruky pak máme uchopit pero se zeleným inkoustem. Na připravený papír poté začnou plynout slova pocházející od našich andělů. 

Modrý šatukit se tradičně používal k léčení a taktéž jako talisman přinášející štěstí mezi dávnými obyvateli Arizony nebo v některých místech Afriky. Jeho vlastností můžeme využít k tomu, abychom uměli správně pochopit informace a moudrost, které se nám dostává. Jako by uhlazoval či zprůchodňoval cesty, kterými informace plynou na správná místa. Každý kámen, který chceme užívat ve svůj prospěch (v tom dobrém slova smyslu), je dobré předem požádat o spolupráci. Šatukit je také kamenem, který nás chrání od pocitu ohrožení entitami přicházejícími z jiných dimenzí  během mentálních kontaktů nebo při spojení přes médium. Tento nerost dokáže pomáhat při řešení potíží spojených s problematikou minulých životů, které mohou způsobit problémy v našem  duchovním vývoji. Je skvělým pomocníkem při návratu síly a strategie, jež jsme znali v minulých světech…

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com